• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nav fixed, padding

Object Storage Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w HTML i CSS przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
Witam, nie wiem jak rozwiązać problem. Mam navigacje zrobioną z boku, z pozycją fixed i problemem jest to że
header wchodzi pod navigacje, oczywiście wiem czemu, ponieważ jest pozycja fixed ale jak będę tam dodawał potem
treść, czy to zdjęcię to żeby navigacja nie przysłaniała muszę używać paddingu. Jak wy rozwiązalibyście taki problem
czy jest to poprawne co robię czy można to zrobić bardziej profesjonalnie?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
Zależy od rezultatu jaki chcesz uzyskać. Dla przykładu możesz nadać z-index i nawigacja nigdy nie przysłoni header'a.
komentarz 10 lutego 2017 przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
http://ifotos.pl/z/awxxhsw/ tutaj jest zdjęcie, chodzi o padding od góry i od lewej a nie od dołu. Chodzi mi ogólnie o to żeby każdy div dodany nie był zasłaniany przez navigacje, żebym nie musiał ciągle dodawać paddingu.
komentarz 10 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Dla elementów fixed, zawsze warto dać z-index np. 100, albo nawet 1000, bo jak ktoś zapragnie wrzucić reklamę, to zawsze przykrywa elementy fixed.
komentarz 10 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Edit: Daj jednego głównego div'a i nadaj mu margin-left o szerokości menu.
komentarz 10 lutego 2017 przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
Poprostu dać diva pod navigacje, przy użyciu float left tak?, szerokosci menu nie mam ustalonej, lecz to zrobię.
1
komentarz 10 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nie musi być float, bo on i tak będzie do lewej, ale najlepiej właśnie ustalić stałą szerokość tego menu po lewej i dajesz główny div o margin-left szerokości menu i tam wrzucasz zawartość strony.
komentarz 10 lutego 2017 przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
Bardzo dobre rozwiązanie!, dzięki i życzę miłego wieczoru.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w HTML i CSS przez YerbaMate Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w HTML i CSS przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 604 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Skimax Początkujący (270 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,955 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...