• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka Książka jest najlepsza do PHP?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
896 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w PHP przez Grześ Jar Direx Nowicjusz (120 p.)
Witam serdecznie!

 

Chciałbym spytać, jaka książka do nauki PHP według was jest najlepsza dla początkującego programisty. Chciał bym nauczyć się PHP i właściwie zaczynam od zera. Co najlepiej kupić? W co zainwestować? Oczywiście oglądnąłem wszystkie filmiki PHP I C++ od pana Mirosława. No ale chciał bym zgłębiać naukę przy jakiejś dobrej książce. Z góry dziękuje za odpowiedzi!
3
komentarz 9 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
phpers.github.io/faq
komentarz 10 lutego 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Tylko zamiast kupować wydanie czwartego P.O.W.N zdecydowałbym się na piąte:

https://www.amazon.com/Objects-Patterns-Practice-MATT-ZANDSTRA/dp/1484219953/ref=asap_bc?ie=UTF8

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Wg. mnie nie ma sensu kupować książek do programowania, najlepiej znaleźć jakieś kursy dla początkujących w internecie, a potem korzystać z oficjalnych dokumentacji.
komentarz 10 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Mam w domu jakieś 60 książek odnośnie programowania i mam zgoła inne zdanie.
2
komentarz 10 lutego 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
IMO Warto kupować książki o programowaniu. Acz, nie o języku programowania.

...przynajmniej nie biblie jak Vademecum które jest skopiowaną dokumentacją, panującej wtedy wersji, wraz z paroma przemyśleniami twórcy/ów.
komentarz 10 lutego 2017 przez Grześ Jar Direx Nowicjusz (120 p.)
Bardzo serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Ja rozumiem, że najlepiej uczyć się z kursów jak między innymi kursy pana Mirosława. Jednak jestem tradycjonalistą i podczas nauki lubię dotknąć kartki, móc zrobić notatki na marginesie i móc wziąć tą Książkę ze sobą wszędzie. Stąd moje pytanie jaka książka jest najlepsza ponieważ kursy i tak będę przechodził jednak zależy mi na Książce bez której według mnie nauka nie jest tak owocna jak z nią.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,270 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,018 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,496 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...