• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie reaguje na power

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,115 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez karoleq141 Nowicjusz (130 p.)

Dzień dobry, wczoraj próbowałem włączyć komputer i nic, zero reakcji. Od razu spróbowałem zewrzeć styki, ale nic to nie pomogło, więc wymieniłem baterię z biosu, to również nie pomogło. Sprawdziłem kondensatory i są w pożądku. Myślałem że to zasilacz ale jak podpinam kamerkę to się świeci co znaczy, że prąd do płyty dochodzi. Proszę o pomoc, bo jestem bezradny sad

komentarz 10 lutego 2017 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Czy na Twojej płycie głównej znajduje się osobny włącznik komputera? Miałem podobną sytuację po podróży z komputerem i po prostu kabelki się zsunęły,

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Duzo elementow moglo sie popsuc. Jak masz miernik - przetestuj zasilacz, kamerka to nie plyta z pelnym obciazeniem. Najlepiej pozycz kompa/podzespoly od kumpla (jezeli macie te same sockety/typ pamieci) i powoli przekladaj az znajdziesz winowajce.

Jezeli zasilacz jest ok i posprawdzales wszystkie kable/styki to stawiam na plyta/proc. Jezeli masz listwe z zabezpieczeniem - warto sprawdzic, moze poszedl bezpiecznik.
0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A nie bawiłeś się przednim panelem i podłączeniem jego do płyty głównej? Możliwe że po prostu masz źle podłączony front panel, i Ci nie działa włącznik
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez golishaq Użytkownik (660 p.)
Odłącz wszystko co się da o płyty głównej, wyjmij pamięci żeby przeczyścić sloty i styki. Spróbuj odpalić "golasa" - tylko włożony procek i RAM (jeśli masz więcej niż jedną kość to spróbuj tylko z jedną) i podłączony monitor. Kamerkę podłączyłeś do portu USB płyty głównej? Najprostszym sposobem na sprawdzenie zasilacza jest odłączenie wszystkich jego kabli od płyty głównej i kart graficznych. Napędy, dyski mogą zostać. Następnie zwarcie np. za pomocą spinacza na dużej 24-pinowej wtyczce która idzie do płyty zielonego i dowolnego czarnego pinu. Jeśli wentylator na zasilaczu zacznie się kręcić i podłączone napędy/wemtylatory wystartują to zasilacz na 90% powinien być OK. Możesz wtedy miernikiem pomierzyć napięcia na żyłach pomarańczowej (3.3V), czerwonej (5V) i żółtej (12V). Dopuszczalna tolerancja to +- 5% przy czym przy minimalnym obciążeniu powyższe napięcia będą raczej odrobinę wyższe
komentarz 10 lutego 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
Z autopsji odradzam spinania tych styków spinaczem:)
komentarz 13 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
@Trzebu opisz kolegom co się stało ;)

W moim przypadku nieprzyjemnych zdarzeń nie było.Większość zasilaczów tak sprawdzałem.Tylko dlatego,by sprawdzić "czy żyje" ;)

Oczywiście należy zachować jakieś podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Zasilacz całkowicie odłączony od obwodów komputera.

Zwieramy spinaczem te "odpowiednie styki" i dopiero wtedy włączamy zasilanie do badanego zasilacza(~230V)
komentarz 14 lutego 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
Cóż. Ja nie zachowałem pewnych zasad bezpieczeństwa i po włożeniu spinacza w zielony pin ładnie mnie przeszyło prądem. Wiem, że z tym zasilaczem było coś nie tak, bo było tam 20 v nie wiadomo skąd. Możliwe, że nie w każdym zasilaczu może się coś takiego stać, ale wolę przestrzec, skoro mam z tym jakieś doświadczenie:)
komentarz 14 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

@Trzebu

Możliwe, że nie w każdym zasilaczu może się coś takiego stać

Należy zakładać że w każdym badanym urządzeniu elektrycznym może się coś takiego stać.

Podstawą bezpiecznych działań jest włączanie napięcia dopiero wtedy kiedy sprawdziliśmy jakość i prawidłowość połączeń badanego obiektu.Szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z napięciami 230V

Pojęcia przebicie izolacji,upływność kondensatorów,ryzyko porażenia powinno być nadrzędnym,podczas wszelakich napraw przy urządzeniach elektrycznych.

Oczywiście to nie znaczy,że należy się ich bać.

Kończę ględzenie Cześć :)

komentarz 14 lutego 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
Jak pierwszy raz w taki sposób sprawdzałem zasilacz, miałem mniej niż 14 lat nie pamiętam już. Jedyna moja wiedza była z google, więc nie ma co się dziwić, że moje myślenie było "a nie ma co odłączać, nic się nie może stać jak zasilacz jest wyłączone". Teraz zawsze przy takich pracach jestem trochę bardziej profesjonalny i nawet spinacz zamieniłem na krótki kabelek zaizolowany na wszelki wypadek.:D
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jak wszystkie kable posprawdzasz, to może być padnięta płyta główna lub zasilacz. Ewentualnie któryś przewód do wymiany.
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
A jakiej marki masz zasilacz?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Viver Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Fshoot Nowicjusz (180 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,607 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...