• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Portal internetowy, a sprawy prawne.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
492 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Witam, mam taki problem - pracuję nad dość prostym portalem internetowym ale wymaga on od użytkownika rejestracji. Czy są wobec tego jakieś wymagania prawne? Czy muszę to gdzieś zgłosić? Czy potrzebny jest jakiś regulamin który każdy będzie mógł zaakceptować bez czytania czy to tylko moja ew zachcianka? Danych osobowych nie planuje zbierać ale będzie możliwość podania np swojej miejscowości i być może imienia.
komentarz 9 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
A adres e-mail planujesz zbierać?
komentarz 9 lutego 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Tak, użytkownik tworzy konto za jego pomocą. Do backendu używam Firebase - mogę wybrać logowanie za pomocą konta google lub facebook ale email + hasło jest raczej najsensowniejsze (ja jeśli tylko mogę zawsze używam tej opcji).
1
komentarz 9 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

To zbierasz dane osobowe i obowiązuje Cię rejestracja zbioru danych osobowych. Odnośnie zasad przestudiuj regulaminy większych portali i ułóż swój wzorując się na nich.

M.

komentarz 9 lutego 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)

Jest gdzieś może opisany ten proces rejestracji w ,,ludzkim" języku? Bo tekstów na tej stronie się czytać nie da cheeky

komentarz 9 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Nikt za Ciebie tego nie przeczyta niestety, a powinieneś trafić na taką stronę.

M.

komentarz 9 lutego 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Ok, dzięki bardzo ;)
komentarz 9 lutego 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Ale w zasadzie, skoro baza jest za granicą, a ja nie mam zarejestrowanej żadnej działalności to na jakiej podstawie wymagają tutejszych przepisów? Facebook też musiał się tam rejestrować?
komentarz 9 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Nie chcesz nie rejestruj. Ja nie jestem prawnikiem, ale wiem że obecnie przepisy są zaostrzane. Czy masz obowiązek stosować się do tych zasad czy nie przedyskutuj ze swoim adwokatem.

M.
komentarz 9 lutego 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Poprostu tematy prawne są mi zupełnie obce i nie chciał bym się w coś wpakować, a temat zakładania własnego portalu wydaje mi się obecnie na tyle popularny że ktoś już może zrobił gdzieś jakiś tutorial krok po kroku jak to ogarnąć.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez azybad Mądrala (5,500 p.)
Polecam przede wszystkim klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych z checkboxem, skoro będziesz pobierał email przy rejestracji. Co prawda słaby ze mnie prawnik, ale to zdecydowanie powinno wystarczyć. Regulamin zaś, ma służyć TOBIE. Na pewno określenie jakichś zasad da Ci poczucie "lekkiego serca".

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 1,723 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2017 w HTML i CSS przez krysba Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w Nasze projekty przez Lukaspar Użytkownik (890 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...