• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak pomysłu na użyteczny program

Object Storage Arubacloud
+1 głos
535 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w Android, Swift, Symbian przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Witam, mam 16 lat oraz od dwóch i pół miesiąca piszę aplikacje na ios w języku swift. Mimo że zakupiłem kurs internetowy, pisałem dużo własnych aplikacji, które w jakiś sposób były przydatne i wpadły mi do głowy. Ostatnio skończyły mi się pomysły na następny projekt. Po napisaniu kilku prostych programów jak kalkulator, lista zadań do zrobienia i kilku małych gier logicznych nie wiem co pisać. Dlatego zwracam się z pytaniem do was co mógłbym napisać żeby było jednocześnie użyteczne, na średnim stopniu zaawansowania żeby było swego rodzaju celem nad którym spędzę więcej niż kilka godzin. Wolałbym żeby był to program niż gra ale jeżeli ktoś ma fajny pomysł na grę to proszę i tak napisać. :)
komentarz 9 lutego 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Ja zrobiłem aplikację dla mojego gimnazjum, która pokazuje zastępstwa, plan lekcji itd. Działa w tle i powiadamia gdy trzeba. Do tego zapisuje dane do użytku offline. Polecam, bo możesz stać się bardziej popularnym w szkole, zwyczajnie uprościć pewne akcję całej społeczności szkolnej czy dostać ocenę (chociaż ja na to nie patrzyłem;D).
komentarz 9 lutego 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Aplikacja ściąga dane z e dziennika czy strony szkoły ?
komentarz 9 lutego 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Strony szkoły
komentarz 9 lutego 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Interpretujesz w jakiś sposób html czy dostałeś api ?
komentarz 10 lutego 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Pobieram kod HTML za pomocą WebSocket a następnie wycianam z niego odpowiednie fragmenty i z nich otrzymuję informacje. Nie dotykałem API ani nie robiłem żadnych specjalnych żądań do serwera. Przez co nikogo się o zgodę nie prosiłem.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 lutego 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Z trochę bardziej użytecznych rzeczy to automatyczne wyciszanie telefonu. Włączasz apkę i ustalasz, że np. od godziny 6 do godziny 15 dzwonek w telefonie ma być wyłączony i aplikacja ma tego pilnować codziennie. + wyłączenie odpowiednich dni.
komentarz 9 lutego 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Brzmi fajnie :) dzięki za propozycję
+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2017 przez robertwe Gaduła (4,620 p.)
Możesz napisać np: aplikacje do uproszczenia zmiany zaawansowanych ustawień systemu lub możesz napisać chociaż jakiś odtwarzacz do muzyki czy filmów. Te kilka propozycji ode mnie mogą się przydać! :D
komentarz 8 lutego 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Z tym pierwszym nie wyjdzie gdyż jest to zablokowane ale odtwarzacz muzyki brzmi fajnie :) dzięki
komentarz 8 lutego 2017 przez robertwe Gaduła (4,620 p.)
To pierwsze co wpadło mi na myśl ale nie orientuje się co jest zablokowane w IOS'ie bo używam android i nie używałem go wcześniej. Ale Jak zrobisz takowy odtwarzacz to miło by było zobaczyć go w akcji. :D
komentarz 8 lutego 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Może zrobię coś co w jakiś sposób pobierze listę moich piosenek ze spotify a w domu pobierze je z neta i zapisze na komórce, będę miał wtedy takie spotify bez reklam ale za darmo :D. Jeżeli będę już miał coś co warto będzie pokazać to podeślę tu screena czy link :)
komentarz 8 lutego 2017 przez robertwe Gaduła (4,620 p.)
Cieszę się bardzo! :D
+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2017 przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
Stoper, odtwarzacz muzyki, podróbka Don't touch te spikes. Stwórz własne wersje tych programów. Konwerter cyfry arabskiej na rzymską, symulator wody , gra "Postaw na milion"...whatever, po prostu szlifuj umiejętności na takich apkach, to może coś ci przyjdzie ciekawego do głowy.
komentarz 8 lutego 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Konwerter liczb arabskich na rzymskie zrobię na 100% dzięki za fajny pomysł :). Mimo że mam już trochę dość gier don"t touch the spickes wydaje się również ciekawym pomysłem. O własnych wersjach sławnych programów wcześniej nie myślałem, chciałem być "orginalny" ale masz rację, nie chodzi o to żeby na niej zarobić czy podbić rynek, większość moich gier i tak dość mocno kuleje pod względem graficznym. Głównym celem jest praktyka i szlifowanie umiejętności :), dzięki za pomysły

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 4,213 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w Inne języki przez plaski.pl Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2018 w Inne języki przez 1mm0rtal Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...