• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam do wyboru najlepsze technikum i bardzo dobre liceum. Coraz bardziej przewkonuje mnie liceum...

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,027 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bill Gates Początkujący (300 p.)
związane z odpowiedzią na: Programista - Jakie kroki do kariery?

6 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Adrian Narloch Obywatel (1,400 p.)

Ani liceum, ani technikum nie da Ci wiedzy, dzięki której będziesz konkurencyjny na rynku pracy. Smutna prawda, ale takie jest polskie szkolnictwo, w rzeczywistości spotkasz się z wieloma problemami które nigdy nie były poruszone w szkole. Niemniej jednak technikum informatyczne da Ci podstawową wiedzę z zakresu programowania, sprzętu i grafiki.

Jeżeli uczysz się w domu sam i sprecyzowałeś już kierunek w którym chcesz rozwijać swoją wiedzę, wybierz liceum. Będzie krócej.

komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Bardzo konkretna wypowiedź. Nie wiem za co był minus, w każdym razie, wyrównuję.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian Narloch Obywatel (1,400 p.)
Bardzo Ci dziękuję.
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez MrAgrimek33 Początkujący (260 p.)
Liceum pokazuje Ci więcej dziedzin życia w których możesz się rozwinąć. W Twoim wieku ciężko jest zdecydować co chce się robić w życiu (jeszcze ciężej jest zdecydować po 3 latach liceum, ponieważ masz więcej opcji). Pomimo tego, że aktualnie możesz uważać programowanie za swoją pasję, to jesteś jeszcze młody i może się to zmienić. Ja jestem zadowolony z tych trzech latm które spędziłem w liceumm bo rozwinęły mnie one. Poznałem kilka interesujących dziedzin i nauczyłem się sporo z tzw. ścisłych przedmiotów (chemia, matematyka, fizyka). Poza tym (oczywiście całkowicie subiektywna ocena) w liceum znajdziesz ładniejsze dziewczyny, co jest według mnie dużym plusem, bo jak mówi stare przysłowie Indian dobra kobieta to połowa sukcesu.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Liceum i dziewczyny? W 30 osobowym mat-infie nie ma żadnych dziewczyn tam, gdzie się wybieram wink Co do dziedzin życia, jestem w jego wieku i w innej dziedzinie niż kodowaniu osobiście siebie nie widzę.

komentarz 6 kwietnia 2015 przez MrAgrimek33 Początkujący (260 p.)
Na razie Ci się tak wydaje. Ja np. w liceum odkryłem swoją pasję do biologii. Szkoda, że stało się to tak późno, bo teraz pewnie uczęszczałbym na Uniwersytet Medyczny. Ja chodziłem do klasy mat-fiz-chem i mieliśmy ponad 10 dziewczyn. Chodziło mi raczej o klasy takie jak human czy biol-chem. Tam jest zawsze sporo kobiet. Poza tym ten ostatni argument to raczej trzeba traktować z przymrużeniem oka. :)
komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Nienawidzę biologii, opowiem Ci pewny żart o typowych bio-chemach:

Idzie sobie dwóch studentów UM, nagle znajdują książkę telefoniczną. Pyta się jeden drugiego:

Stary, co to za książka?

Nie wiem, uczymy się? - odpowiada drugi.

komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
A tak pozatym, to ostatnio właśnie jest hype na wykuwanie biologii (dużo ludzi w to idzie i bezmyślnie kują).
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Technikum informatyczne? Myślę, że technikum lepsze. Ja będę się zastanawiał za rok :P
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Zależy od tego co chcesz robić po szkole średniej. Jeżeli myślisz o studiach, to zdecydowanie liceum ponieważ lepiej przygotuje do matury, a jeżeli chcesz iść do pracy, i rozwijać się dalej sam to wybierz technikum.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Technikum zawsze jest awaryjne gdybyś nie dostał się na to co chcesz, ale w technikum do matury też Cię dobrze przygotują, ale technika mają to do siebie że mało które stoją na dobrym poziomie.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Ja osobiście podjąłem decyzję o wyborze liceum, ponieważ w tym konkretnym, gdzie ja się wybieram, jest bardzo wysoki poziom informatyki. Jeśli chodzi o technika informatyczne, to w mojej okolicy nawet takich nie ma, więc się nie wypowiem. Polecam uzyskać dokładne informacje na temat konkrentej szkoły, jej poziomu i programu nauczania z informatyki i najlepiej żeby dobra była też matematyka. Inaczej nigdy nie podejmiesz świadomej decyzji.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 928 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 667 wizyt
–2 głosów
3 odpowiedzi 301 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HelloWorld! Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...