• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel hosting

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,898 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w PHP przez patrykos46z Użytkownik (860 p.)
Dla pewności pytam tutaj.

Laravela można zainstalować na współdzielonym hostingu, np tym od linuxpl? Konto 2GB, oczywiście dostęp SSH włączony.
komentarz 8 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Był podobny temat.
komentarz 8 lutego 2017 przez patrykos46z Użytkownik (860 p.)
I nie było stosownej odpowiedzi, chyba, że naprawdę nie potrafię szukać. Chętnie usłyszę odpowiedź. :)
komentarz 8 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Odradzam Laravela
komentarz 8 lutego 2017 przez patrykos46z Użytkownik (860 p.)
Kolego, że tak zapytam, jaki stosunek ma Twoja odpowiedź do postawionego problemu? Ktoś tu wyraźnie ma problem z wyłapywaniem informacji (proponuję tutaj obejrzeć film scifun'a na ten temat).

 

Coraz bardziej to forum zaczyna mi przypominać pewnego kwejka, który jest do bólu prawdziwy:

https://kwejk.pl/obrazek/2508427/tez-tak-macie.html

I to bez hejtu oczywiście, mówię tylko o tych użytkownikach którzy zupełnie nic nie wnoszą do tematu.

 

Reasumując, nie obchodzi mnie co odradzasz, chciałem uzyskać odpowiedź na inne pytanie, które nie brzmiało bynajmniej, "jakie event15 odradza frameworki".
komentarz 8 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Oglądam SciFun'a. Odpowiedź na pytanie sam znasz, a zadając je trudno zrozumieć, co chciałeś osiągnąć.

Nie ma problemu z instalacją jakiegokolwiek frameworka na serwerach współdzielonych, chyba, że dany framework w jakiejś części wymaga specjalnych rozszerzeń php do działania. W rzeczywistości to jest bardziej pytanie do supportu danego hostingu a nie do losowego targetu.
komentarz 8 lutego 2017 przez patrykos46z Użytkownik (860 p.)
Gdzieś w poprzednim pytaniu na tym forum, usłyszałem, że wymagany jest przynajmniej VPS, dlatego powstało to pytanie. Rozpoczynam z nim naukę i nie wiedziałem czy od razu będę mógł wepchać na moją domenę, czy jednak pokoduję na localhoście. Właściwie, teraz możesz mi powiedzieć, dlaczego ten laravel jest dla Ciebie taki straszny. :D
komentarz 8 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jeśli wgrasz vendora ręcznie, to nie potrzeba vps. Jednak mogę się mylić. O laravelu pisałem wiele. Jest po prostu źle zaprojektowany i uczy złych nawyków
komentarz 8 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Gdzieś w poprzednim pytaniu na tym forum, usłyszałem, że wymagany jest przynajmniej VPS

Zrozumiesz jak zaczniesz wrzucać vendora, zmiany które dokonasz na loklnym serwerze dokładnie trzeba będzie kopiować włącznie z schema bazy, szybko zrozumiesz, że jednak VPS to dużo lepsza bardziej konfigurowalna opcja. A poza tym.. Laravel na htaccess? :D nginx FTW! Tak samo z wgraniem odpowiednich modułów w php.. 

Próbować możesz, ale będzie to dla Ciebie uciążliwe :)

komentarz 25 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Możesz rzucić jakimś linkiem do artykułu dot. dlaczego lepiej nie używać Laravela? Może być do twojego. Albo po prostu coś napisać więcej niż, że uczy złych nawyków itp.? Nie piszę złośliwie... ;)

Co sądzisz o AdonisJs? To taki Laravel-like framework dla Node.js
https://adonisjs.com/docs/3.2/overview

Bo właśnie piszę w nim CMSa...
https://cdn.pbrd.co/images/8G1l26Din.png 
https://cdn.pbrd.co/images/8G2u0EvO0.png

komentarz 29 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 29 kwietnia 2017 przez jpacanowski
Dzięki za odpowiedź... Tak sądziłem... Wszystko teraz dla mnie jest jasne...
1
komentarz 4 maja 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A kogo w ogóle pytałeś?
komentarz 9 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 28 września 2018 przez devstar Nowicjusz (100 p.)
Nie polecałbym dzielonego hostingu dla Laravel. Dzielony hosting nie jest zabezpieczony i nie zapewni wymaganej wydajności. Wynika to z faktu, że zasoby serwera są udostępniane innym witrynom na pojedynczym serwerze. Zamiast tego idź z vps lub chmurą. Możesz hostować Laravel na zarządzanym serwerze w chmurze za pomocą Cloudways, jeśli nie chcesz samodzielnie zarządzać serwerami.

1 odpowiedź

–3 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2017 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
A po co instalować ? Wystarczy zainstalować lokalnie i przez ftp wrzucić pliki na server

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 697 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2020 w PHP przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 323 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 420 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w PHP przez Maikel11 Początkujący (470 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...