• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przygotować się do matury z fizyki i matematyki. Najlepsze książki od podstaw.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,193 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Vinci Nowicjusz (220 p.)
Witam poprawiam starą maturę z matematyki. (Zdawałem ją w 2014 roku).
 

Do matury zostało tylko kilka tygodni. Chciałbym intensywnie nauczyć się matematyki i fizyki od podstaw oraz utrwalać swoją wiedzę robiąc zadania.

Z tego powodu drodzy użytkownicy forum zwracam sie do was z zapytaniem jaka książka pomoże mi w skutecznej nauki fizyki od podstaw i jaka książka pozowli mi na systematyczne utrwalanie pozyskanej wiedzy. Wszystko oczywiście dzieki użyciu metody slidge edge. :)'

Jeżeli chodzi o matematyke posiadam książkę: Matematyka nie jest trudna - uwierz w siebie (zajęcia wyrównawcze Projekt 2009-2013). Oraz Matematyka (zbiór zadań maturalnych i zestawy maturalne) 2011rok.

Mój cel to zdać maturę podstawową z matematyki i fizyki ponad 80% w ciągu roku najdalej za rok w maju 2018. Dotychczas było to trzydzieści parę procent. Jednak gdyby udało się w te pare tygodni przygotować się i poprawić ją chocby na 50% byłbym bardzo szczęsliwy. Pozdrawiam serdecznie

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2017 przez niezalogowany
w ciągu roku ze spokojem osiągniesz swój cel, oby był i większy!

Najlepsza metoda nauki, którą preferuje większość korepetytorów z mat i fiz to nauka poprzez robienie testów, arkuszy maturalnych. Na OKE znajdziesz wszystkie testy z poprzednich lat, oraz na operonie znajdziesz próbne, więc działaj, rozwiązuj ucz się na bieżąco materiału, gdy czegoś nie możesz rozwiązać.

Możesz również pobrać wymagania, które powinieneś umieć z OKE z Mat i z Fiz i na podstawie tych wymagań uczyć się, ale raczej testy wszystko będą zawierać, gdy przerobisz kilka to zauważysz że zadania są bardzo podobne i matura to będzie pestka.

Pozdrawiam i życzę połamania długopisów ;)
komentarz 8 lutego 2017 przez longrun Nowicjusz (100 p.)
ale on napisał że ma pare tygodni...
komentarz 8 lutego 2017 przez niezalogowany
edycja 8 lutego 2017

w parę tygodni... to testy też są raczej najlepszym sposobem. Oswajasz się ze stylem zadań, z ich typami, wiesz czego się spodziewać. Jeżeli będzie uparty i będzie robił to codziennie to się nauczy, jeżeli nie, to pisał że najpóźniej za rok, więc czytamy ze zrozumieniem cały post :)
Innego sposobu ja nie widzę.

Siedzenie nad książką i kucie na pamięć teorii jest bez sensu zwłaszcza w tak krótkim czasie.

Jeżeli przełoży maturę na przyszły rok to owszem, poznanie teorii plus zadań znacznie ułatwi zrozumienie zadań serwowanych na maturze. Ale do tego potrzeba czasu, chyba, że jest geniuszem i zrobi większość materiału z matematyki z liceum w ciągu kilku tygodni. Trzeba mieć na uwadze, że pewnie nie miał za bardzo styczności z matematyką przez 3 lata! (Zdawał w 2014 roku)

Pozdrawiam

komentarz 8 lutego 2017 przez Vinci Nowicjusz (220 p.)
Dziękuje serdecznie za konstruktywne odpowiedzi. Virus jest jak piszesz. Nie miałem kontatku z matymatyką przez ostatnie 3lata. A co w przypadku fizyki? O jakie strony internetowe się oprzeć i jakie książki pozwalające się zapoznać z podstawami fizyki polecacie?
komentarz 8 lutego 2017 przez niezalogowany

http://forum.pasja-informatyki.pl/169933/przygotowanie-do-matur?show=169933#q169933

tutaj masz temat dosyć obszernie poruszony co do matmy np.

Co do fizyki... musisz pytać kolegów, bo sam nie mam nic konkretnego do polecenia... może coś na youtube znajdziesz... poszperaj po necie, może znajdziesz coś fajnego :) 

Może jakieś repetytorium znajdziesz w pobliskiej księgarni przygotowujące do matury.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,112 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 14,969 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...