• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zmusić domenę do korzystania z miejsca na innym serwerze?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
edycja 8 lutego 2017 przez saliwan22
Witam!

Mam pewien problem wykupiłem domenę i miejsce na serwerze w serwisie home.pl stwierdziłem jednak, że hosting ten jest zbyt drogi i postanowiłem przenieść się do nazwa.pl i teraz mam problem bo mam jeszcze domenę opłaconą w home.pl na 154 dni i chciałbym aby domena pozostała w home.pl ale korzystała z miejsca na serwerze na nazwa.pl

Czy mógłby ktoś mu wytłumaczyć jak to zrobić lub podać jakieś pomocne linki?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 8 lutego 2017 przez saliwan22
 
Najlepsza

Zmień serwery DNS domeny (od razu mówię, że propagacja może trwać nawet 24h, ale przeważnie dużo szybciej). Gdy już domena będzie wskazywała na serwery nazwa.pl powinieneś móc gdzieś tam dodać ją do hostingu.

PS Tak z ciekawości

hosting ten jest zbyt drogi i postanowiłem przenieść się do nazwa.pl

Tam jest coś taniej niż w home? Wg mnie jedno gorsze od drugiego.

komentarz 8 lutego 2017 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
A co z hostingiem OVH bo też nad nim myślałem lepiej czy też nie za dobrze?
1
komentarz 8 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Cenowo wygląda nie najgorzej, parametry myślę, że w porządku (chociaż zależy czego dokładnie potrzebujesz). Nie korzystałem, więc więcej o samym hostingu nie powiem, ale wiem tyle że support mają straszny - na odpowiedź trzeba czekać czasem kilkanaście godzin. Osobiście w OVH trzymam tylko domeny, ale ogólnemu działaniu nie mogę nic zarzucić.
komentarz 8 lutego 2017 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
Zmieniłem DNS'y i teraz jak wejdziesz na stronkę to pojawia się coś takiego http://emeraldgarden.pl co teraz powinienem zrobić?
1
komentarz 8 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Przypisać ją do hostingu jaki masz w nazwie. Nie wiem jak dokładnie to wykonać bo nie miałem u nich usług, znalazłem tyle: http://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/narzedzia/activeadmin/domeny/jak-dodac-do-serwera-domene-lub-subdomene/
komentarz 8 lutego 2017 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
Dzięki za pomoc!
komentarz 8 lutego 2017 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
A mam jeszcze jedno pytanie dlaczego kiedy chcę wgrać bazę danych z poprzedniego hostingu na nowy to dostaję odmowę dostępu?
1
komentarz 8 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Odmowę dostępu? Jaki konkretnie jest błąd i fragment którego dotyczy?

Może np. próbujesz wykonać import z utworzeniem bazy danych i do tego nie masz uprawnień? (bo bazy danych na hostingach współdzielonych przeważnie dodaje się przez dedykowane panele)
komentarz 8 lutego 2017 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
#1044 - Access denied for user 'emeraldgarde'@'%' to database '19661623_0000001' Nie rozumiem trochę tego co Pan napisał. Co i jak powinienem zrobić?
1
komentarz 8 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wykonujesz import bazy w phpmyadmin czy co dokładnie? Twoja baza do której importujesz nazywa się "19661623_0000001" czy tak nazywała się na starym hostingu? Wyświetla Ci której linii dotyczy błąd lub pokazuje zapytanie, które powoduje błąd? Jeśli tak to pokaż je.

Podejrzewam, że przy imporcie jest próba stworzenia nowej bazy danych o nazwie takiej jak na starym hostingu i stąd błąd, bo jak pisałem wyżej bazy na hostingach współdzielonych tworzy się przeważnie przez jakiś dedykowany panel usługodawcy. Wystarczy, że usuniesz linijkę odpowiedzialną za tworzenie nowej bazy i powinno działać.
komentarz 8 lutego 2017 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
Zrobilem tak jak Pan napisal I udalo sie bardzo dziekuje

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,449 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 862 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...