• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[PORADNIK] Semantyczny blog w HTML5

Object Storage Arubacloud
+27 głosów
1,075 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Nasze poradniki przez Comandeer Guru (600,710 p.)
zmienione kategorie 20 lutego 2016 przez Comandeer
W sumie może się przydać, więc postanowiłem wrzucić.

Otóż… od roku 2011 piszę tutorial o semantycznym blogu w HTML5. Pewnie teraz postukacie się w czoło i stwierdzicie, że coś mi marnie idzie. A właśnie, że nie! ;) Zacząłem bowiem pisać w czasach, gdy specyfikacja HTML5 była w powijakach i zmieniała się na pniu. Zmiany te widać bezpośrednio w tekście tutorialu, wraz z moimi komentarzami (hej - od razu macie krótką lekcję historii Webu!). Co więcej, standardy sieciowe zmieniają się nieustannie - czego najlepszym dowodem jest tzw. "żywa specyfikacja" (uaktualniana bardzo często!). Stąd też praca nad tego typu tutorialem nigdy się nie kończy - trzeba trzymać rękę na pulsie i dbać o aktualność przedstawionych informacji (bo np. zmieniają się best practices).

W tym momencie na "moim" forum toczy się dyskusja na temat syntaksu komentarzy: http://www.forumweb.pl/komentarze-kurshtml-edu-pl/html-html5/496603#496603 więc możecie wkrótce spodziewać się aktualizacji ;)

Powiem nieskromnie: myślę, że może to być najlepszy tutek o HTML5 w polskiej Sieci (a na pewno już najbardziej aktualny!) :D

A tak, jeszcze wypada link dać ;) http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez niezalogowany

Godny podziwu blog :) widzę,że dbasz o standard w3c

yes

komentarz 22 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
A dziękuję - chociaż to tak średnio blog, bo tutki pokazują się raz na ruski rok ;)

Dbam o te standardy aż do przesady czasami…
+2 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez niezalogowany
Witam fajnie, że zrobiłeś takie coś i na pewno się przyda. Dzięki.

Ale taka mała uwaga dla mnie jest on mało czytelny...

ale i tak dziękuję pozdrawiam.
komentarz 3 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
Czemu uważasz go za mało czytelny?
komentarz 3 czerwca 2015 przez niezalogowany
Design jak dla mnie mało czytelny, i te widoki edytorów kodu z kodem  jakby tło było minamalnie jaśniejsze chyba byłby lepiej widoczny. Troche ciezko mi się go czyta. wzrok się męczy bo musze wypatrywać.

Podam Ci przykład podobnej strony którą jak dla mnie dobrze i wygodnie się czyta i jest przeżysta. kurscss.pl bardzo fajna stroną łatwo się po niej porusać od razu wiek gdzie jestem wszytko wyraźnie widać
komentarz 3 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
Kurscss.pl - domena wystawiona na sprzedaż… ;)

To ciekawe, bo akurat jeśli chodzi o widok kodu to większość stwierdziła, że ciemny jest ok, w przeciwieństwie do jaśniejszych. Ale przyjrzę się temu.

A design - cóż, to nic innego jak Bootstrap 1.x :D
komentarz 3 czerwca 2015 przez niezalogowany
Chodziło mi o tę domenę http://kodcss.pl/  błąd w linku...
+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Dzięki za blog i link do niego. "Powędrował" do ulubionych, mam nadzieję, że będzie rozwijany i aktualizowany przez długi, długi czas.
komentarz 3 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
Tylko, że to nie jest blog ;) skrobię po prostu od czasu do czasu jakiś artykuł

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2018 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 369 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w HTML i CSS przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...