• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do grafiki komputerowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
532 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Ares Obywatel (1,560 p.)
edycja 12 lutego 2017 przez Ares
Witam

Szukam laptopa który ma służyć głównie do tworzenia grafiki komputerowej tzn. chodzi głównie o jak najszybszy rendering itp. Budżet to około 4k zł.

Pozdrawiam

 

Edit:

Chodzi mi o rendering grafiki 3D tworzonej w takich programach jak Rhino3d lub 3dsmax.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2017 przez Vinci Nowicjusz (220 p.)
Aspire V17 Nitro Black Edition w dobrej konfiguracji koniecznie z dyskiem SSD i minumum 8GB ram na ddr4. Mam, posiadam, chwalę ;)
+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2017 przez Ekspert Microsoft Nowicjusz (160 p.)
Cześć, gorąco polecam Ci Surface Pro 4.
Hybryda Microsoftu wyposażona jest w wyświetlacz PixelSense, który pracuje w naprawdę wysokiej rozdzielczości: 2736x1824 pikseli. Wyświetlacz Surface'a ma niesamowitą jakość i perfekcyjnie odwzorowuje kolory. Ekran oprócz świetnej rozdzielczości, bezbłędnie współpracuje z piórem Surface Pen, dzięki któremu możesz odkryć potencjał tej maszyny :)
Dodatkowo, dzięki zewnętrznej klawiaturze Type Cover, możesz w moment zamienić swojego Surface'a w pełnoprawną, stacjonarną stację roboczą.
Jeżeli interesuje Cię grafika komputerowa, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę Surface Pro 4.
komentarz 12 lutego 2017 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
Może się mylę, ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby Surface nadawał się do renderingu grafiki tworzonej  w Rhino3d lub 3DSmax'ie, a tu chodzi głównie o to :)
0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Acer VN7-792G (17,3") seria Aspire V17 Nitro Black Edition
To będziesz potrzebować dobrej matrycy a o to trudno :P

Ankieta personalna - jak napisać prośbę o pomoc w wyborze laptopa
Z systemem, jaki rozmiar, jakie wymagania itd. ;)

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2017 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
Hmmm, Microsoft Surface Pro 4, jest idealnym laptopem do grafiki, mysle tu nie tylko o szablonowych projektach ale tez o odrecznych. Nie ma moze mega wielkich bebechow ale spelni swoje zadanie jako Notebook do grafiki. Ja osobiscie posiadam netbooka Lenovo Yoga Book, i za pare miesiecy ma wyjsc kolejny model z mochniejszymi bebechami. Co do mojego Yaga Booka to moge powiedziec tylko tyle, ze porgram Photoshop CC dziala leczz drobnymi przycinkami, przy wiekszym projekcie moze sie obsrac, ale np, do szkicowania, notowania  czy kodowania jest super.

Tak wiec polecam Ci Microsoft Surface Pro 4 do zadan graficznych, ktory na pewno udzwignie projekty graficzne bazowane na programach od ADOBE.
–3 głosów
odpowiedź 7 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

Laptopy są suabe jeśli chodzi o grafikę :<

Tu masz niby TOP 5 2017:

LINK

1 Dell Inspiron 15

2 Dell Inspiron 15

3 Acer Aspire F5-573

4 Apple MacBook Air

5 Dell Inspiron 15

Chociaż jak na mnie tak 2/10 te laptopy.

Mógłbyś poszukac czegoś z "dobrą" grafiką ale takie laptopiki zaczynają się od 5k... 

EDIT: Szukaj lapków 16GB RAM z i7/i5. Wtedy możesz liczyć na kartę w zestawie nVidia® GeForce 920M/ AMD® Radeon R7 M445.

komentarz 7 lutego 2017 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
Wiem, że laptopy nie są zbyt dobre to tego typu rzeczy, ale chodzi mi o jak najlepszy sprzęt dostępny w tej cenie. Najlepiej żeby miał też dysk SSD

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 620 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Shiny97 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 247 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,618 wizyt

92,568 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...