• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania z baz danych - Potrzebne wyjaśnienie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w SQL, bazy danych przez Sebastian Białek Początkujący (270 p.)

Dzień dobry,

W najbliższą sobotę szykuje mi się egzamin z baz danych, dlatego zacząłem sobie wszystko powoli utrwalać. Mam problem z poniższymi zadaniami, ponieważ nie bardzo je rozumiem.

Zadanie 1. Czy na poniższe zadanie wystarczy napisać np. Towar może być oferowany w różnych centrach handlowych, Różne Centra handlowe mogą oferować wiele towarów? Wiele tłumaczy może posługiwać się biegle wieloma językami, Wiele języków może być wykorzystywane przez wielu tłumaczy? Czarna magia:(

Zadanie 2. Czy na pierwszą cześć wystarczy opisać jakie posiadamy relacje ( jeden do jednego, jeden do wielu, wiele do wielu), Czy ktoś wyjaśni mi drugą część zadania?

Wszystkim pomocnym z góry dziękuję za wytrwałość i zaangażowanie!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
edycja 7 lutego 2017 przez Assasz
Co do pierwszego zadania: w podpunkcie a został przedstawiony związek wiele do wielu, czyli centrum handlowe może oferować wiele towarów, a towar może być sprzedawany w wielu centrach handlowych. Ponieważ relacji wiele do wielu nie można zaimplementować do modelu fizycznego jak to ma miejsce w modelu konceptualnym, należy stworzyć encję (tabelę) łączącą te dwie encje relacjami jeden do wielu. Czyli ostatecznie wychodzą trzy tabele: towar n-1 tabela_łącząca 1-n centrum_handlowe. Podpunktu b nie za bardzo rozumiem, ponieważ jest tam przedstawiona relacja jeden do wielu (według notacji Martina), więc nie widzę problemu.
komentarz 7 lutego 2017 przez Sebastian Białek Początkujący (270 p.)
Dziękuje za wyjaśnienie, a co czy jesteś w stanie rozwiązać zadanie numer 2?
komentarz 7 lutego 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Relacje mogą być ilościowe (jeden do wielu itd.) oraz modalne (opcyjne lub obligatoryjne), ale to raczej rodzaje, a nie cechy. Jeśli o to chodzi w pierwszej części, to możesz to wymienić. Co do drugiej części - też jej nie rozumiem... Mam szukać niby jakichś związków między tymi wartościami w tabelach? xd
komentarz 7 lutego 2017 przez Sebastian Białek Początkujący (270 p.)
I własnie to jest czarna magia... Jak można tak niezrozumiałe pytania zadawać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 615 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 622 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 557 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...