• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kupno nowego komputera, max 3700zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aervyne Nowicjusz (170 p.)

Witam, potrzebuje pomocy przy kupnie komputera laugh

Chciałabym wydać 3500-3700zł, ale jeśli warto byłoby dopłacić to jestem wstanie wydać 4000zł. Komputer będzie przeznaczony głównie do grania. Potrzebowałam dzisiaj tuszu do drukarki, więc korzystając z okazji zapytałam w proline o taki właśnie komputer. Pan podsunął mi swoją propozycję i tu mam pytanie czy to jest naprawdę warte swojej ceny? Może dałoby się opuścić z tego te 300zł. Dziękuje za poświęcony czas i pomoc. :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
edycja 6 lutego 2017 przez zperkowski
Po pierwsze: te pieniądze, które chciałeś dołożyć do lepszego komputera wydajesz na złożenie, instalacje systemu i napęd DVD. Moim zdaniem bez sensu. Na Morele.pl mogą Ci złożyć komputer za 1zł. W poniższym linku na dole strony masz info. Bodajże instalacja systemu też w to wchodzi, ale to przecież nie jest problem. Włożyć płytę i przejść konfigurator. To zostało stworzone dla ludzi. Do tego licencja Windowsa. Nie masz poprzedniego komputera z którego możesz użyć licencji? Zakładam, że masz, bo monitora i peryferiów nie ma w tabeli. Zaoszczędzisz sporo.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2017

Po drugie: na wyżej wymienionej stronie za tą cene możesz dostać 1060 i procesor nowszej generacji. Moim zdaniem warte zachodu. Zajrzyj, porównaj. (Przeczytaj jeszcze pierwszy komentarz autora zestawienia na dole strony)

Po trzecie: te kilkaset złoty, które ewentualnie chciałbyś dołożyć do komputera to, moim zdaniem, warto dołożyć do SSD. Przy 128GB szybko zaczniesz się dusić. 256 to rozsądny start.
komentarz 6 lutego 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Napęd DVD nie potrzeby? Wiem, że teraz są wersje cyfrowe gier (chociaż ja posiadam więcej pudełkowych wersji niż tych cyfrowych, po za tym zależy też wszystko od szybkości interentu i tego jakim sposobem szybciej wgra się dane na dysk), ale warto mieć zawsze taki napęd, szczególnie, że wiele nie kosztuje.
komentarz 7 lutego 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Twój komputer. Nie wiem co Ci jest potrzebne. Szczerze Ci powiem, że przez ostatnie 4-6 lat potrzebowałem napędu 2-3 razy. Jakiś laptop, obraz płyty i po problemie.

A co do prędkości neta to na wersję fizyczną gry czy filmu też trzeba poczekać aż kurier dowiezie. Pobieranie oszczędza środowisko - benzyna kuriera, a również Twój czas - nie musisz wybrać się do sklepu.
komentarz 7 lutego 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Nie można porównywać wszystkiego do siebie. To, że ty nie używasz, to nie znaczy, że inni nie używają. Można powiedzieć, ze robię to samo, ale ja uważam, ze warto taki napęd posiadać, bo może się zdarzyć, że będziesz go potrzebować i co w tedy? A załóżmy, że laptopa nie masz. Ale zostawmy ten temat, bo to zależy od osoby kupującej, czy jest mu napęd potrzebny, czy nie

Argument: trzeba czekać, bo kurier dowiezie i że oszczędza środowisko, jest bezsensu. Nie licząc, że czasami człowiek lubi mieć fizycznie grę w ręce i położyć na półce do kolekcji, to zdarzają się gry o wiele tańsze w sklepie, niż np. na steam'ie i to już po przecenie. Czyli zaoszczędzamy. Załóżmy, ze paliwo zostanie i tak zużyte, bo jedziesz do marketu nie tylko po grę, ale także na jakieś zakupy (jak już tak chcesz dbać o środowisko)

A teraz gdy posiadamy już wersję pudełkową i załóżmy, że do aktywowania jest potrzebny steam, to wracamy do pytania: co jest szybsze? Internet, czy napęd. Ale to już zależy od tego jaki się posiada przesył (a każdy ma inny)
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 7 lutego 2017 przez Zaglowiec
Witam

Problem w kwocie jest przyczyną kupna systemu (wiem, jest potrzebny, ale drogi), złożenie komputera (ale jeśli nie umiesz, to rozumiem) i wgranie systemu (tutaj akurat nie ma problemu, bo jest to prosta rzecz i możesz odliczyć sobie to z ceny).

Z kwoty 3700 zł (jaką chcesz przeznaczyć) zostaje ci około 3200 zł.

Za tą cenę możesz kupić coś takiego:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2017?page=0,10

Musisz jeszcze do tego doliczyć obudowę. Ceny w proline i morele są podobne, z reguły jedna część jest tańsza tu druga tam, ale ja preferuje proline mam do nich zaufanie. Szczególnie, że kupiłem u niech już dwa komputery i nie mam żadnych problemów. A i reklamacje bez problemu przyjmują, choć ja osobiście nie musiałem, to znajomi mówili, że przebiega bez większego problemu
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2017 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
2,3) Po pierwsze instalacja systemu samodzielna, złożenie to już wedle zdolności.

4) Płyta droga, nie potrzebna nikomu kto nie wie po co taką kupuje. Asus H110M-K za 219zł wystarczy. Oszczędność 230zł.

6) Pamięć w 2 kościach też nie potrzebna. 1x8*GB good ram za 249zł w zupełności wystarczy, a potem łatwiej rozszerzyć. Oszczędność 50zł.

7,8) Z SSD można spokojnie zrezygnować chyba, że ktoś chce na nim gry instalować by mu się szybciej wgrywały, ale wtedy 120GB to za mało. Dysk zwyczajny 2TB kupić(nie dużo droższy niż 1TB a nie zapcha się tak szybko) . Oszczędność 110zł.

11) Zasilacz 500W wystarczy, zawsze to 50zł taniej.

12) Obudowę wziąć jakoś tańszą tak do 100zł, chyba ze ktoś jest estetą i chce dopłacać te 80zł.

Oszczędzamy na cenach sprzętu tak na oko 500zł.
komentarz 7 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Zasilacz to nie tylko moc ale tez sprawnosc, trzymanie napiec. Akurat ten od corsair vs jest nieudana serią i słabo trzyma napięcia. Tutaj lepszym wyborem bedzie spc vero l1 600w

W obudowie nie liczy sie tylko wyglad ale tez wentylacja, miejsce na ułozenie kabli, ilosc miejsc na dyski itd.
komentarz 7 lutego 2017 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
Kupowanie drogiego zasilacza silniejszego niż 500W mija się z celem jeśli nie planujesz budowy kombajnu z 2 kartami graficznymi. Do 200zł można kupić zasilacz, który trzyma napięcia i obsłuży nawet prądożerną grafikę.

 W obudowie liczy się mnóstwo rzeczy jeśli chcemy budować komputer z 4 dyskami 2 kartami graficznymi i innymi bajerami. Wydawanie pieniędzy na drogą obudowę mija się z celem gdy kupujemy jeden dysk i oszczędną kartę graficzną.
komentarz 7 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Zapomniałeś o tym, że w obudowie ważne jest aby miała dobrą wentylację co potrafi znacząco obniżyc temperatury w porównanie do takiej z kiepską wentylacją. Jeżeli ktoś ceni sobie wygląd, ważne jest aby obudowa miała dużo miejsca do ułożenia kabli. Kolejną rzeczą jest jakośc materiałów, z których jest wykonana. A np. w Zalmanach nie jest najlepsza
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Po obejrzeniu paru poradnikow na yt powinnas bez problemu zlozyc zestaw sama wraz z instalacja systemu. Nie ma sensu płacic tyle za plyte. Zmien ja na msi h110m pro-d. Ramy na corsair vengeance lpx bo sa tansze. Tylko wez 1x8gb aby miec możliwość rozbudowy. Ew. mozesz wziac plyte msi b150m pro-vdh i 2x4gb. Doplac 50zl do gigabyte rx470 4gb i zasilacz zmien na spc vero l1 600w.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 212 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez gazela Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 677 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kamito Nowicjusz (180 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,555 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...