• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress jak najlepiej zrobić? [galeria]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Systemy CMS przez Adecristo Początkujący (460 p.)
Witam!

Piszę stronę dla znajomego fotografa, jest to prosta galeria. Działa tak, że na stronie głównej znajdują się albumy (z miniaturkami rzecz jasna), które przenoszą do podstrony, gdzie znajduje się zwykły flexslider o tematyce albumu.

Znajomy zażyczył sobie, by mógł sam dodawać albumy, zdjęcia itd. Nie miałem pojęcia jak działa i czym jest CMS. Aktualnie przerabiam już jakieś podstawy wordpressa. Dlatego proszę o parę porad, żebym nie błądził i szukał.

1. Jak najlepiej rozwiązać problem dodawania albumów? Czy każdy album ma być po prostu wpisem dostosowanym tak, żeby był odnośnikiem do galerii? Czyli klient by musiał zrobić podstronę z galerią, a potem wpis (album) linkujący tą galerię, dobrze rozumiem?

2. Gdzie właściwie będą przechowywane zdjęcia? Normalnie na moim hostingu? Oglądałem jakiś prosty filmik jak zrobić galerię w WP, gdzie ktoś przeciągał zdjęcia. Gdzie one się uplodowały?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
wybrane 7 lutego 2017 przez Adecristo
 
Najlepsza

Tak zdjęcia są upload'owane na twój hosting, gdzie zainstalowany jest WP.

Co do galerii to ja dziewczynie zrobiłem coś takiego LINK wpisy mają swoje galerie, a w zakładkach są osobne galeria dla każdego działu.

Pzdr

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2017 w HTML i CSS przez Konrad Polit Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2022 w Systemy CMS przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 186 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...