• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

front-end a daltonizm

Object Storage Arubacloud
+1 głos
766 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w HTML i CSS przez lolek69 Nowicjusz (130 p.)
hej, chcialem zaczać swoja przygode z frontem, niestety jestem daltonista i nei wiem czy to nie przekresla mnie w tej dziedzinie...

mogę prosić o pomoc doświadczonych frontendów?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2017 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Jestem daltonistą i daję radę. Nie pracuję w zawodzie, uczę się programowania webowego ale z opinii znajomych wiem nie jest najgorzej. Myślę że twoje obawy są wyolbrzymione. Daltonizm to nie ślepota barw tylko delikatny problem z odcieniami.

Narzędzia które pomogą Ci z kolorami na stronie:

http://flatuicolors.com/

http://getuicolors.com/

https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/  - polecam

http://paletton.com/#uid=1000u0kllllaFw0g0qFqFg0w0aF

Ucz się pilnie, a dasz sobie radę ;)
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Raczej jak strony www to back-end, ew możesz za ajaxa odpowiadać kwestią graficzną zajmie się ktoś inny, samo planowanie rozmieszczenia elementów na stronie możesz moim zdaniem spokojnie robić wszelkie skrypty js, jq też. Jak się uprzesz to dasz radę ale początek będzie ciężki w większych firmach masz kogoś kto projektuje stronę w photoshopie i daje Ci do odtworzenia projekt - tutaj rozróżnianie kolorów jest nie istotne bo muszą być dokładnie takie jak sobie zażyczyli więc i tak każdy bierze kolory próbnikiem. A w przeglądarkach możesz podejrzeć kod rgb kolorów które się wyświetlają. Mimo wszystko polecam Ci back-end, na pewno będzie wygodniej. Jak napisałem nic Cię nie przekreśla tylko podnosi poziom trudności, najgorszy jest start bo musisz być projektantem i wykonawcą w jednej osobie.
komentarz 6 lutego 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Powiedziałbym, że ma łatwiej, bo może łatwiej przystosować stronę dla osób z daltonizmem :) Przecież i tak projektanci to robią, a przynajmniej powinni.
komentarz 6 lutego 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Nie wiem jak dajesz radę to on też pewnie da, bo czemu niby on nie jak Ty tak ;) Natomiast strony pwinny być przystosowane pod niewidomych, daltonistów i pare innych grup ale jeszcze się nie spotkałem z firmą która by się czymś takim przejmowała tak samo jak obsługą linuxa(co mnie szczególnie boli). Oni liczą tak ile % tych klientów stanowią osoby np. z linuchem i czy opłaca im się inwestycja - inwestycja im się nie zwróci. Tak samo jest ze wszystkimi userami co maja mało % udziału w zyskach firmy. Nie wiem jak jest w większych firmach pewnie Ty to jesteś w stanie ocenić, patrząc na ich strony.  Najśmieszniejsze jest to że google zaczeło boostować w wynikach strony zoptymalizowane dla niewidomych a więszkość ludzi w altach pisze byle co. Już nie mówię o stronach przez innerHTML js, zamiast linków onclicki to taki niwidomy nawet nie wie że w to się klika.
komentarz 6 lutego 2017 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Daltonizm to nie kalectwo, nigdy nie czułem żadnego dyskomfortu związanego z kolorami na stronach www. Bardziej martwi mnie to że kupując zielone banany sprawdzam ich twardość, a nie kolor czy to że w BF strzelam do swoich zanim ustawie grafikę dostosowaną do daltonistów (która na szczęście jest w opcji). Na tym problemy codziennego życia daltonisty się kończą :D
komentarz 6 lutego 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Tylko bardziej mnie zastanawiało jak duże firmy podchodzą do tematu, typu wp, onet mają też wersje? Bo szczerze mnie to ciekawi jak programiste ;)
komentarz 6 lutego 2017 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Nie ma takiej potrzeby. Wszystko wygląda czytelnie i estetycznie, jeśli Cię to ciekawi polecam zainteresować się czym dokładnie jest daltonizm. Pewnie nie potrafisz sobie tego wyobrazić ale wierz mi że nie o co sobie głowy zawracać.
komentarz 6 lutego 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Lekarzem nie jestem, pisałeś o tym że umiesz optymalne strony pod daltonistów pisać to pomyślałem że to jakiś głębszy temat i jako programista się zainteresowałem ale jak stwierdziłeś że nie ma co głowy zawracać to nie będę sobie zawracał. Dzięki za szybka odpowiedź ;)
–1 głos
odpowiedź 6 lutego 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Jako, że nie jestem daltonistą to nie mam kompletnie zielonego pojęcia co Ci powiedzieć. Jeśli pytasz się ludzi, którzy nie są daltonistami to też Ci nie odpowiedzą mimo, że będą się starali, po prostu nie będą w stanie tego wiedzieć. Musisz albo się zapytać innego daltonisty, praktykującego a nie takiego, któremu się coś tam wydaje ale najlepiej jakbyś coś stworzył i tutaj wrzucił do oceny, to chyba najrozsądnieszy sposób. Musisz jednak też brać pod uwagę fakt, że znajdzie się sporo ludzi, którzy poklepią Cię po ramieniu i powiedzą "dobra robota" tylko dla tego żeby Cię nie urazić więc nie pisz, że jesteś daltonistą. Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 647 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w HTML i CSS przez xR Mądrala (6,260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 657 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...