• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Toshiba Satellite L550 podłączony do zasilania nie łąduje się.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
916 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
zamknięte 14 marca 2017 przez aspoka
Witam, jakiś czas temu dostałem laptopa Toshiba Satellite L550 podziałał prawie miesiąc. Jego bateria trzymałą około godziny. Dziś zauważyłem, że mimo podłączenia go do zasilania nie łąduje się. Nie było już wiele baterii więc w tej chwili nie jestem go w stanie nawet uruchomić. Gdy podłącze go do zasilania z baterią to mryga dioda od ładowania i baterii. Natomiast jak podłącze go bez baterii świeci się dioda ładowania ale laptop nie chcę się uruchomić, jedynie mryga diodą po naciśnięciu zasilania.

Czy ktoś wie czym to może być spowodowane i co zrobić by uruchomić laptopa?
Z góry dziękuje za pomoc.
komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu. Trzeba było wymienić zasilacz na nowy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Witaj!

Miałem ten sam problem i również z Toshibą. Oddałem doświadczonemu serwisantowi i wyjaśnił mi, że miałem uszkodzony kontroler zasilania NEC. Najprostszym i najszybszym sposobem jest oddanie laptopa do serwisu. Możesz także poczytać o NEC i sam spróbować, ale nie obejdzie się bez lutowania.

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2017 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Czy na baterii działał Ci do końca? Tzn. do momentu całkowitego rozładowania baterii? I jaki masz zasilacz? Sprawdź miernikiem, jakie podaje napięcie. Spróbuj uruchomić laptopa na innym zasilaczu - może być od Fujitsu-Siemensa, Asusa, niektórych modeli lenovo...Napięcie 19-20 V, końcówka śr. zewn. 5,5, wewn 2,5 mm. Jeśli wyjmiesz baterię, amperaż może być nawet niższy od nominalnego. NEC, to popularny problem, ale w Twoim przypadku zacząłbym od sprawdzenia zasilacza.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 243 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 420 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...