• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proces twórczy aplikacji webowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
331 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

Jak on wygląda? Przeglądałem to forum, inne fora, ogólnie internet i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Poza tym, że są jakieś technologie, html/css do zbudowania samej strony, jakies tam jezyki frontendowe, jakiestam jezyki backendowe, coś do baz danych, w zasadzie ciężko znaleźć opis tego, jak taka aplikacja powstaje.

Stąd moje pytanie, byłbym bardzo wdzięczny za szczegółową odpowiedź, jak to wygląda od strony twórcy? Jak wygląda budowa aplikacji internetowych począwszy od kalkulatora w sieci, przez większe aplikacje, które pomagają nam np. zorganizować sobie dzień, albo sterować oświetleniem i żaluzjami w naszym biurze.

W skrócie:

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Poczytaj o Hype Driven Development :)
komentarz 5 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Oki to ostatnie pytanie - kolejnosc działania http://forum.pasja-informatyki.pl/176633/projekt-aplikacji-internetowej tu np przeczytałem że baza danych to coś co raczej powinno się odkładać na później. W jaki więc sposób powinna przebiegać taka praca nad takim projektem?
komentarz 5 lutego 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Teoria głosi, że zaczyna się od rozrysowania zależności pomiędzy różnymi elementami systemu i tworzenia tzw. domeny. Samej bazy często wgl nie będziesz dotykał, bo przykryje Ci ją abstrakcja w postaci ORM-a.
komentarz 5 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Oki, dzięki wielkie, jutro czeka mnie sporo czytania :)
komentarz 5 lutego 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Powiedziałbym przez 2 lata, nie tylko jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A po 2 latach z przerażeniem stwierdzisz, że wszystko już dawno nieaktualne :'D

Witamy w świecie webdevu!
komentarz 5 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Nie ma to jak dobre słowa zachęty ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 20 października 2021 w Offtop przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w Java przez diego662 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 640 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...