• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o ocenę drugiej strony

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w HTML i CSS przez hubi Nowicjusz (190 p.)
edycja 5 lutego 2017 przez hubi
Witam serdecznie

Zakończyłem kurs HTML i CSS.

Poproszę o oceny, na razie tylko strona główna...

Jak ktoś chciał by się pochylić nad kodem... aczkolwiek sam, ze sporo tam namieszałem i chyba dało się prościej...

imię nazwisko zmyślone...

 

http://serwer1767529.home.pl/indexPP.html

 

Lubię poprawiać ludziom humor;), aczkolwiek wiem że dziś nie 01.04

Za każdy uśmiech dodatkowy m2 w niebie;)

 

Dzięki
komentarz 5 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Jeszcze się musisz dużo nauczyć. Najlepiej poczytaj na tym forum tematy, w których inni prezentowali swoje strony oraz błędy, które popełniali. Tę stronę nie za bardzo da się skomentować.
komentarz 5 lutego 2017 przez niezalogowany
Nie chcę cię zniechęcać, ale co tu jest do oceny? Nie wydaje ci się, że to trochę za mało?

3 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Wow! no nieźle, fajnie wygląda. Dobre masz oko. Widzę że zadbałeś o każdy szczegół nawet oto abyśmy mieli link do twojej strony :D
1
komentarz 5 lutego 2017 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Bo to tak, żebyśmy nie znaleźli za dużo błędów smiley zmyślnie 

komentarz 5 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
No, walidator nie zwrócił żadnych błędów :)
+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

ale ogólnie inni tam dobrze napisali, że nie ma za bardzo co oceniać ;)
chociaż podobno:

  • chrome=1 już się nie używa
  • content="Opis w google", tak samo słowa kluczowe mogłeś jednak jakieś wymyślić ;)
  • type="text/css" również się nie używa w HTML5
  • masz dwa style CSS podpięte, nie można dać jednego?
  • brak znaczników HTML5
  • <br> raczej też trzeba oszczędzać, zamiast tego np dać możesz tekst w <p></p>
komentarz 5 lutego 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
aa i to chyba powinno być w  kategorii "Nasze projekty" ;)
komentarz 5 lutego 2017 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Id służy do czego innego, w css używaj class a nie Id. Container ma szerokość 1000px ja wiem że to taka fajna okrągła liczba, ale czy jakiś monitor ma 1000px szerokości? Poczytaj o grid960.  Nie ma znaczników HTML5 - zapoznaj się z nimi. Do znacznika <a> staraj się dodawać title. nie rób kolejnego diva z clear: both; tylko wstaw to w after tego elementu. 

margin-left:auto;
margin-right: auto;

Możesz zastąpić: 

margin: 0 auto; albo margin: auto;

I nie dawaj bez sensu tego dla każdego elementu, tylko dla container... 

Co to jest? 

.box
{    
}

Dużo musisz się pouczyć, na każde pytanie odpowie ci google :) 

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Tak od strony designu, szału nie ma, ale nie martw się skoro to Twój pierwszy projekt to powinieneś z czasem nabrać tego "oka" do stron.

Ogólnie ten biały z szarym jest nudny, na stronie nic się nie dzieje, czcionki nie są spasowane ( ta u góry w ogóle nie pasuję do tej w głównej sekcji ).

Div'y z ikonami są źle z wymiarowane, tekst nie mieści się w całości po najechaniu po element, a ikony sprawiają wrażenie jakby nie były do końca na środku.

Stopka z reguły jest na samym dole strony tj. nie wisi w powietrzu, tak jak np. u mnie, a klei się dołu okna przeglądarki.

Tak od strony stricte reklamowej to ta strona nic nie mówi. Nie mówi kim jest właściciel tego portfolio, ani tak właściwie czym się zajmuje i czym interesuje, brakuje na niej pewnej treści.

Ale ogólnie nie zniechęcaj się, to Twój pierwszy ( jeden z pierwszych ) projekt, jeszcze dużo przed Tobą, z czasem wyrobisz sobie to o czym pisałem u góry. Powodzenia! ;)
komentarz 5 lutego 2017 przez hubi Nowicjusz (190 p.)
Dzięki, na taki komentarz liczyłem. To moja pierwsza strona i mi się osobiście podoba, zresztą nikt dla siebie nie robi stron nie zgodnych ze swoim gustem.

Dzięki za poświęcenie paru minut i napisanie więcej niż jednego zdania;)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 453 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Nasze projekty przez Mr.Kebab Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez kamiltorrent Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w HTML i CSS przez pomaraqcz Początkujący (380 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...