• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o ocenę drugiej strony

+2 głosów
303 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w HTML i CSS przez hubi Nowicjusz (190 p.)
edycja 5 lutego 2017 przez hubi
Witam serdecznie

Zakończyłem kurs HTML i CSS.

Poproszę o oceny, na razie tylko strona główna...

Jak ktoś chciał by się pochylić nad kodem... aczkolwiek sam, ze sporo tam namieszałem i chyba dało się prościej...

imię nazwisko zmyślone...

http://serwer1767529.home.pl/indexPP.html

Lubię poprawiać ludziom humor;), aczkolwiek wiem że dziś nie 01.04

Za każdy uśmiech dodatkowy m2 w niebie;)

Dzięki
komentarz 5 lutego 2017 przez Benek Maniak (70,520 p.)
Jeszcze się musisz dużo nauczyć. Najlepiej poczytaj na tym forum tematy, w których inni prezentowali swoje strony oraz błędy, które popełniali. Tę stronę nie za bardzo da się skomentować.
komentarz 5 lutego 2017 przez niezalogowany
Nie chcę cię zniechęcać, ale co tu jest do oceny? Nie wydaje ci się, że to trochę za mało?

3 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez Eimens Maniak (68,800 p.)
Wow! no nieźle, fajnie wygląda. Dobre masz oko. Widzę że zadbałeś o każdy szczegół nawet oto abyśmy mieli link do twojej strony :D
1
komentarz 5 lutego 2017 przez MateuszB Stary wyjadacz (10,560 p.)

Bo to tak, żebyśmy nie znaleźli za dużo błędów smiley zmyślnie 

komentarz 5 lutego 2017 przez Benek Maniak (70,520 p.)
No, walidator nie zwrócił żadnych błędów :)
+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez Noemi Nałogowiec (41,300 p.)

ale ogólnie inni tam dobrze napisali, że nie ma za bardzo co oceniać ;)
chociaż podobno:

• chrome=1 już się nie używa
  • content="Opis w google", tak samo słowa kluczowe mogłeś jednak jakieś wymyślić ;)
  • type="text/css" również się nie używa w HTML5
  • masz dwa style CSS podpięte, nie można dać jednego?
  • brak znaczników HTML5
  • <br> raczej też trzeba oszczędzać, zamiast tego np dać możesz tekst w <p></p>
komentarz 5 lutego 2017 przez Noemi Nałogowiec (41,300 p.)
aa i to chyba powinno być w  kategorii "Nasze projekty" ;)
komentarz 5 lutego 2017 przez Eimens Maniak (68,800 p.)

Id służy do czego innego, w css używaj class a nie Id. Container ma szerokość 1000px ja wiem że to taka fajna okrągła liczba, ale czy jakiś monitor ma 1000px szerokości? Poczytaj o grid960.  Nie ma znaczników HTML5 - zapoznaj się z nimi. Do znacznika <a> staraj się dodawać title. nie rób kolejnego diva z clear: both; tylko wstaw to w after tego elementu. 

margin-left:auto;
margin-right: auto;

Możesz zastąpić: 

margin: 0 auto; albo margin: auto;

I nie dawaj bez sensu tego dla każdego elementu, tylko dla container... 

Co to jest? 

.box
{    
}

Dużo musisz się pouczyć, na każde pytanie odpowie ci google :) 

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2017 przez TheFunny Gaduła (3,270 p.)
Tak od strony designu, szału nie ma, ale nie martw się skoro to Twój pierwszy projekt to powinieneś z czasem nabrać tego "oka" do stron.

Ogólnie ten biały z szarym jest nudny, na stronie nic się nie dzieje, czcionki nie są spasowane ( ta u góry w ogóle nie pasuję do tej w głównej sekcji ).

Div'y z ikonami są źle z wymiarowane, tekst nie mieści się w całości po najechaniu po element, a ikony sprawiają wrażenie jakby nie były do końca na środku.

Stopka z reguły jest na samym dole strony tj. nie wisi w powietrzu, tak jak np. u mnie, a klei się dołu okna przeglądarki.

Tak od strony stricte reklamowej to ta strona nic nie mówi. Nie mówi kim jest właściciel tego portfolio, ani tak właściwie czym się zajmuje i czym interesuje, brakuje na niej pewnej treści.

Ale ogólnie nie zniechęcaj się, to Twój pierwszy ( jeden z pierwszych ) projekt, jeszcze dużo przed Tobą, z czasem wyrobisz sobie to o czym pisałem u góry. Powodzenia! ;)
komentarz 5 lutego 2017 przez hubi Nowicjusz (190 p.)
Dzięki, na taki komentarz liczyłem. To moja pierwsza strona i mi się osobiście podoba, zresztą nikt dla siebie nie robi stron nie zgodnych ze swoim gustem.

Dzięki za poświęcenie paru minut i napisanie więcej niż jednego zdania;)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Nasze projekty przez Mr.Kebab Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez kamiltorrent Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 55 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia w HTML i CSS przez pomaraqcz Początkujący (380 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

63,367 zapytań

109,637 odpowiedzi

229,049 komentarzy

44,351 pasjonatów

Przeglądających: 246
Pasjonatów: 16 Gości: 230

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...