• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem: Qt a SFML

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,105 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w C i C++ przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Witam, mam pytanie może i głupie, ale nie znalazłem na niej dosyć dobrej odpowiedzi. Chodzi mi o to czym różni się się SFML od Qt i do czego są najczęściej używane w świecie programowania.

Pozdrawiam. smiley

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 maja 2015 przez Progo Bywalec (2,020 p.)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Simple_and_Fast_Multimedia_Library

http://pl.wikipedia.org/wiki/Qt

 

SFML używa się często do tworzenia gier 2D, a Qt do programów. Np. w Qt jest napisane GG.
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2015 przez niezalogowany
Qt jest na pewno bardziej zaawansowane i służy do robienia programów okienkowych, ale da się w nim też zrobić jakąś gierkę ;)

SFML służy do robienia gier 2D i nie tylko, jest dostosowany do tego, ale można też w nim zrobić jakiś programik ;)

Qt najlepszy do programów, SFML najlepszy do gier 2D ;)
komentarz 22 maja 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Bardzo mnie interesuje robenie jakiś aplikacji desktopowych, które np. będą wykorzystywały połączenia ftp itp. Widziałem, że SFML umożliwia coś takiego poprzez swoje "moduły" czy Qt daje większe możliwości w tym zakresie?
komentarz 22 maja 2015 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
SFML to stosunkowo prosta biblioteka, jego moduły do dźwięku czy sieci zą bardzo minimalne w porównaniu z dedykowanymi bibliotekami.

Qt to prawdziwe monstrum jeśli chodzi o rozmiar, to framework z bibliotekami do... niemal wsyzstkiego. FTP? Proszę bardzo: http://doc.qt.io/qt-4.8/qftp.html (z tego co widzę to QFTP został wyrzucony w Qt5 i zastąpiony czymś bardziej uniwerwalnym)
komentarz 22 maja 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Rozumiem, że warto nauczyć posługiwać się tym narzędziem? smiley

komentarz 22 maja 2015 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Um, czemu nie. Tylko wiele rzeczy do których mógłbyś chcieć użyć Qt, jeszcze szybciej i prościej napisze się w C#/Javie.
komentarz 22 maja 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Jakoś na razie jestem jedynie przekonany co da nauki C++. smiley

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2016 w C i C++ przez Kasztan8765 Nowicjusz (180 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 575 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w C i C++ przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w C i C++ przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...