• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kariera freelancera jako nastolatek

Object Storage Arubacloud
+1 głos
700 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szachneq Nowicjusz (130 p.)

Cześć

Od dłuższego czasu oglądam filmy Pana Mirosława, a oprócz tego wspomagam się artykułami i kursami z innych źródeł. Zdobyłem już nieco doświadczenia z programowaniem webowym. Mam obecnie 16 lat i jestem w 1 klasie technikum (profil technik mechatronik). Od pewnego czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem wykonywania płatnych zleceń aby złapać trochę doświadczenia a przy okazji nieco zarobić. I tu nasuwają się pytania: Czy to w ogóle dobry pomysł? Jeśli tak, jak się do tego zabrać? Jakie są technologie które muszę koniecznie znać aby zacząć szukać zleceń? Jak szukać swoich pierwszych klientów? Byłbym również wdzięczny za źródła do zewnętrznych stron, blogów, kursów, artykułów czy książek. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

3
komentarz 4 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Zdobyłem już nieco doświadczenia z programowaniem webowym.

Możesz pokazać strony/aplikacje, które stworzyłeś?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie znasz technologii a chcesz sie zabierać za zlecenia.. powodzenia.
komentarz 4 lutego 2017 przez szachneq Nowicjusz (130 p.)
Potrafię tworzyć strony w HTML, CSS i JS i znam się dość dobrze na PHP i MySQL. W pytaniu bardziej chodziło mi o rzeczy które muszę wiedzieć ponad to.
komentarz 4 lutego 2017 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Wszystko zależy od tego co wymaga zlecenie które przyjmiesz. Szukaj zleceń w kategoriach jakie sam znasz, ale nie porywaj się z motyką na słońce.
komentarz 4 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A co znaczy, że znasz dość dobrze php i mysql?  z czego korzystasz przy pisaniu projektu?
komentarz 4 lutego 2017 przez szachneq Nowicjusz (130 p.)
Od jakiegoś czasu używam codeigniter, jednak ostatnio zacząłem uczyć się symfony.
komentarz 4 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ile napisałeś większych projektów w obu ?
+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Jeżeli jesteś na etapie oglądania filmów p. MZ + wspomaganie to nie wiem czy to jest wystarczający etap do wyjścia ze swoją ofertą. Oczywiście, z tych filmów wiele można się nauczyć ale i tak to dopiero podstawy i jeżeli dostaniesz zlecenie wykonania większej witryny to polegniesz.

Jesteś młody, jeżeli pieniądze to nie konieczność, kontynuuj samą naukę, doszlifuj wiedzę z obecnie przerabianych przez ciebie języków, potem zainteresujesz się nowymi technologiami i po opanowaniu dobrze tego będzie można myśleć o zarobkach.
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 648 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 200 wizyt

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,512 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...