• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemy z Linuxem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Tomcio2000 Użytkownik (900 p.)
Wytłumaczcie mi , co mam zrobić , aby część kodu , kiedy uruchamiam klawiszem "e" , "quiet splash" była zawsze usunieta i bym nie musial za kazdym razem tego usuwać , kiedy chce wejsc na ElementaryOS oraz dlaczego aktualizacje sie nie pobieraja , tzn są przygotowania do instalacji , a kiedy ma dojsc do instalacji , to instalacja konczy sie ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Wytłumacz proszę o jaką częśc kodu i co robisz klawiszem "e" ?

Coś takiego jak "quiet splash" znajduje się w /etc/default/grub

znajdź w pliku o nazwie grub linijkę w której jest "quiet splash" wykasuj tylko te dwa wyrazy.

sudo update-grub.

Nie wiem po co to robisz,wydaje mi się że gdzieś błądzisz.

Proszę też Byś zadawał pytania jakoś bardziej zrozumiale.W innym przypadku możesz otrzymywać błędne odpowiedzi lub wcale.

Zacznij od tego.

Czy system się uruchamia,czy uruchamia się środowisko graficzne..

Na spokojnie opisz co wykonałeś i w którym miejscu Jesteś.
komentarz 4 lutego 2017 przez Tomcio2000 Użytkownik (900 p.)
System nie włącza się (często) , jeżeli nie usune  "quiet splash" (przy wlaczaniu systemu są 3 opcje
1.linux
2.dodatkowe opcje
3.W7
przy 1 jest taka mozliwosc wejscia w taki ekran , gdzie mam dostęp do kodu systemu , Włączam go przy użyciu klawisza "e" )
To jest pierwszy problem  , a drugi to taki , że kiedy chce cokolwiek zaaktualizować , to aktualizacja sama sie wyłącza , tak samo jest z usuwaniem jakiegokolwiek programu .
 

Mam nadzieję , że jestem zrozumiały i proszę o wyrozumiałość z powodu naprawde małej wiedzy o linuxach
komentarz 5 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Proponuję byś przygotował sobie nośnik instalacyjny z distro Mint lub przeprowadził instalację od nowa.

Gdzieś popełniłeś błąd podczas instalacji.Zamiast tracić czas na wątpliwą naprawę obecnego systemu,spróbuj ponownie jego instalację.

Zwróć uwagę na to, by nie skasować partycji windowsowych.

Zaletą tego rozwiązania będzie utrwalenie wiadomości z prawidłowej instalacji systemu.

Potraktuj ten komentarz jako propozycję a nie jako krytykę.

Pozdrawiam :)
komentarz 6 lutego 2017 przez Tomcio2000 Użytkownik (900 p.)
Dziękuje bardzo za radę , ponieważ obawiałem się , że LInux , to nie dla mnie , a tu się okazuję , że to błąd w systemie :) i obiecuje zainstalować drugi raz system .
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :)
komentarz 7 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Kolego @Tomcio2000 to zapewne nie błąd w systemie,tylko błąd podczas instalacji i wstępnej konfiguracji która zaczyna się już na poziomie instalacji.

ponieważ obawiałem się , że LInux , to nie dla mnie

Czasem prosty błąd na poziomie instalacji zniechęca użytkownika do tego systemu.I dalej tkwi w mitach jakie to Linuksy są "straszne" w instalacji i użytkowaniu.

System jak najbardziej do ludzi,powiem,przyjazny.

Działaj :)

0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Wrzuć logi tych nieudanych rozruchów, i udanych tez będzie punkt odniesienia.
komentarz 6 lutego 2017 przez gregu27 Nowicjusz (100 p.)
Witam serdecznie mam pytanie odnośnie dystrybucji debian

Rok temu zainstalowałem sobie Kali linux(debian) jako drugi system operacyjny i niestety sprzedalem kompa. Od niedawna posiadam nowego della inspirion 5000 series.. I tu zaczyna się problem . Komputer miał jedyny system operacujny ubuntu . Nie jestem fanem tego linuxa więc postanowiłem zsięgnąć starego dobrego debiana z instalacją z usb(robilem to setki razy wczesniej na starym kompie) . Po instalacji nie uruchamia się komp go po prostu nie widzi. Wyczysciłem dysk i nastepnie pobrałem windowsa 10 i spróbowałem instalki jako 2 system operacyjny. Dalej nic widzę w biosie ze wszystko zostało zainstalowane ale nie widzi systemu. Próbowałem Kali linux . Tam odziwo masz Live cd i tu największa zgryza system wczytuje się po czym kali stoi... Ekran zaczyna migać włączać się i wyłączać . Co najciekawsze ubuntu dziala normalnie. Chciałbym pozyskać kali linuxa jako jedyny system operacyjny ale nawet gdy go instaluje to zachowuje sie jak debian.....Nic nie dziala w live cd tylko migajacy ekran przy starcie.. Jest tu ktos ogarniety co ma kaliego i moze mial podobny problem?
komentarz 6 lutego 2017 przez Tomcio2000 Użytkownik (900 p.)
Pierwsze spróbuje rady , jaką mi kolega wyżej dał , bo możliwe , że rzeczywiście coś naknociłem , ale dziekuje za pomoc :)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 491 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Pico Obywatel (1,330 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2023 w Systemy operacyjne, programy przez juuunior Początkujący (300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...