• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mobilizujecie się do pracy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
387 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Offtop przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

Ostatnio nie mogę się zmobilizować do nauki programowania tj. poczytać trochę, napisać jakiś program.

Widziałem kiedyś film pana Mirka o prokrastynacji, ale ja osobiście odczułem takie wrażanie, że to jest normalne i to trzeba przeczekać i tak się późnij czeka, miesiąc, dwa :)

Nie wiem też do końca jak programiści którzy pracują w zawodzie mogą codziennie klepać kod przez określone godziny. Ja jak chce coś napisać to musi mi się chcieć smiley i nie mam jakiejś określonej pory na programowanie.

Pytanie:
Jak wy "przezwyciężacie" lenistwo, jak się mobilizujecie, może macie jakieś specjalne sposoby.

Proszę o subiektywne opinie, które najlepiej nie powtarzają się w filmach pana Zelenta, bo pod nimi już łapkę w górę zostawiłem laugh

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Osobiście nigdy nie walczę z lenistwem - wszystko, co chcę zrobić(a tego nie robię) mam ciągle w głowie, przez co dużo rzeczy zapominam. Wtedy pozostają te, które są dla mnie najważniejsze i często o nich myślę, dzięki czemu "oswajam się" z nimi. W wolnym czasie czytam artykuły, które sobie zachowałem w zakładkach i po kolei odhaczam, a przy okazji segreguję je na wartościowe bardziej lub mniej. Jeżeli już przyjdzie chęć na poznanie czegoś - wtedy zaczynam od poradników, artykułów, dosłownie: wszystkiego. Kupa wiedzy zwala mi się na głowę, jeżeli uważam, że będę miał trudności z zapamiętaniem czegoś robię z tego notatki. I cykl się powtarza, z tym że nic nie odrzucam a wszystko po kolei przyjmuję do wiadomości i z reguły całość kończę projektem, albo chociażby planem który wykorzystuje to, co się nauczyłem.
komentarz 4 lutego 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Dziękuję za odpowiedz,

Jak robisz te notatki, kategoryzujesz je jakoś szczególnie, piszesz je na kompie czy na papierze, jak je segregujesz, kiedy je czytasz itd. :)
1
komentarz 4 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Dużo zależy od tego, gdzie jestem. Notatki dzielę na dwie kategorie: brudnopis oraz "słownik". Brudnopis mam zawsze przy sobie i w razie czego mogę coś przedstawić w rzeczywistości(chociażby układ strony czy dodatkowe info na temat tego, co obecnie robię). Słownik zawiera dużo teorii - rzeczy, które się mogą przydać, ale mogę o nich zapomnieć.
+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2017 przez Awide Początkujący (420 p.)
Żeby się mobilizować to ja codziennie wykonuje trening, taki codzienny standard dla odświeżenia umysłu i myślenia :>

Polecam się tak dobrze wymęczyć, potem prysznic i do roboty :)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,134 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kierkegaard Nowicjusz (160 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...