• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Piskliwy dźwięk MONITORA podczas uruchomionego arkusza kalkulacyjnego.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
517 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Filip___ Nowicjusz (230 p.)
edycja 13 czerwca 2022 przez Filip___

Witam wszystkich i z góry dziękuję za zainteresowanie się tym tematem smiley

Podczas uruchomionego arkusza kalkulacyjnego (Excel, LibreOffice Calc, a nawet arkusze uruchamiane w przeglądarce) monitor wydają piskliwy dźwięk na wysokiej częstotliwości. Co ciekawe problem pojawia się tylko w arkuszach kalkulacyjnych i tylko na tym monitorze. Obecnie używany przeze mnie system to Windows 10. Nie pamiętam niestety jak wyglądała sytuacja, kiedy używałem Linuxa.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
wybrane 4 lutego 2017 przez Filip___
 
Najlepsza
Cześć :)

Sprawdź proszę (jeśli to możliwe) monitor na innym komputerze.Uruchom do testu arkusze kalkullacyjne.

Sprawdź i daj znać.

Taki pisk o wysokiej częstotliwości może wysyłać przetwornica napięcia monitora,kondensator elektrolityczny.

Takie objawy mogą występować przy "dużej ilości bieli na ekranie monitora".

Dla testów spróbuj zmienić kolorystykę tych arkuszy by potwierdzić czy mam (nie mam) racji.

Na tą chwilę,tylko to przyszło mi do głowy ;)
komentarz 4 lutego 2017 przez Filip___ Nowicjusz (230 p.)
edycja 13 czerwca 2022 przez Filip___

Przeinstalowałem sterowniki.

Niestety dalej ,,ćwierka".

Zauważyłem kolejną rzecz. Zmieniając przybliżenie w arkuszu od 30% do 100% każdy kolejny stopień ma inną częstotliwość. Najgłośniejsze chyba 40 i 60 %.

Niedługo zacznę tworzyć muzykę z tego... laugh

PS.: Dzięki za pomoc dam jutro znać wink

komentarz 5 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Z ostatniej chwili spróbuj,zresetować  monitor do ustawień fabrycznych (przyciski na monitorze)

Możliwe że jakiś parametr "faza","zegar (nie zegarek)" jest "wyżyłowany na maksa"

Zdaję sobie sprawę że są to desperackie próby ale nic lepszego wykombinować już nie potrafię(na dzisiaj)

Sądzę jednak że jest to "sprawka" monitora a właściwie przetwornicy napięcia i kondensatora/ów elektrolitów.Wysuszone,napuchnięte tracą parametry.W określonych sytuacjach,pojawiają się takie anomalie.

To  "robocze" założenie,nic pewnego.

Ale sprawdzić należy wszystkie,możliwie bezinwazyjnie.Otwieranie monitora to ostateczność.

I dlatego trochę się nazbierało tego sprawdzania i możliwych przyczyn :)
komentarz 5 lutego 2017 przez Filip___ Nowicjusz (230 p.)
edycja 13 czerwca 2022 przez Filip___
Wyzerowanie do ustawień fabrycznych nic nie dało, ale dzięki temu pogrzebałem trochę w ustawieniach i zauważyłem że zmniejszając kontrast dźwięk zdecydowanie cichnie. Przy kontraście 60/100 nie słychać praktycznie nic. Domyślnie miałem ustawione 75/100.

Przy zmianie jasności i ostrości bez zmian.
komentarz 5 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć :)

tak na 90% to wina monitora.

Jeśli nie zostaną wykryte inne przyczyny.

Do wyboru masz.

Naprawa tej usterki w serwisie.

Przyzwyczaić się do tej wysokiej częstotliwości(polubić ją)

Poczekać aż się zestarzejesz.W pewnym wieku w sposób naturalny,ucho ludzkie nie słyszy już dźwięków o wyższych częstotliwościach ;)

Wybacz ale musiałem odrobinę zażartować.
komentarz 5 lutego 2017 przez Filip___ Nowicjusz (230 p.)
edycja 13 czerwca 2022 przez Filip___
Hahahaha ok, zmniejszyłem kontrast na 60 i jest dobrze. Obraz trochę gorszy ale przynajmniej jest cicho :)

Dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam!

Nie zamykam jeszcze tematu, bo jak będę miał czas spróbuję podłączyć go do innego komputera.
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2018 przez Filip___ Nowicjusz (230 p.)
edycja 13 czerwca 2022 przez Filip___

Witam po ponad roku! laugh

Przez przypadek trafiłem ponownie na ten temat.

Wiem już co było przyczyną tego dźwięku.

Problem pojawia się nie przy białym obrazie, ale przy czarno białych liniach (tak jak w arkuszu kalkulacyjnym, lub na zdjęciu w załączniku).

Na szczęście już dawno nie korzystam z tego monitora, ale pomyślałem, że komuś może się ta informacja przydać.

Pozdrawiam.

PS.:

Alternatywny link do zdjęcia, na forum jest kompresowane: https://drive.google.com/file/d/1BWkBwj5drgfB3na1ED8UHFaRe447OufX/view?usp=sharing

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez kuba1245677 Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 345 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 129 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...