• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kodowanie dla zielonych

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
433 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ewaszwan Nowicjusz (180 p.)

Witam

Mam Wielką PROŚBĘ

Pragnę zmienić kwalifikacje zawodowe i zająć się pisaniem stron, proszę o ułatwienie mojej nauki abym nie zginęła w gąszczu kodu. W osiągnięciu sukcesu przydałaby mi się mapa jaką wiedzę krok po kroku przyswajać, coś w rodzaju listy do odhaczenia.

Pozdrawiam
Ewa z raju :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 lutego 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witam. 

 Polecam obejrzeć film stworzony przez Pana Mirosława o technologiach webowych https://www.youtube.com/watch?v=Ugl3ZS62rvs

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Witam,

najlepiej zacząć od HTML i CSS, PHP, JAVASCRIPT, MySQL, czyli to co jest na kanale Pana Zelenta, następnie możesz się zająć ASP.NET lub frameworkami do Javy. Proponuję zacząć zwyczajnie od tworzenia stron i w razie jakich kolwiek problemów, pytać na forum bądź szukać podobnego rozwiązania gdzieś w sieci. :)
komentarz 3 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie wiem jak z PHP, js, mySQL, ale lepiej html'a i css'a uczyc się z innego kursu, bo kurs Pana Zelenta jest dośc stary i nie ma tam np. znaczników html5. Ja zacząłem od tego kursu i teraz trudno przestawic się na nowe znaczniki
komentarz 3 lutego 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Ja mam inne doświadczenia. Zrobiłem stronę zgodną z HTML5, pomimo że rozpoczynałem od kursów M. Zelenta. Chociaż nie, pamiętam czasy kiedy strony tworzyło się na tabelach i uczono mnie jaka jest przewaga w używaniu divów zamiast tabel. Powiem tak, kurs M. Zelenta to jak kurs nauki jazdy, gdy ktoś w ogóle nie miał do czynienia z samochodami. Natomiast po tym kursie nie nauczysz się jazdy ekonomicznej czy wyprowadzania pojazdu z poślizgu.
komentarz 3 lutego 2017 przez niezalogowany

Ja zacząłem od tego kursu i teraz trudno przestawic się na nowe znaczniki

Trudno, bo co? Bo Ci się nie chce uczyć tych nowych? 

komentarz 3 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie, przyzwyczaiłem sie do divów
komentarz 5 lutego 2017 przez niezalogowany
Więc problem leży po Twojej stronie, a nie po stronie kursu ;)
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Myślę, że dobrze zacząć od html i css  - moim zdaniem webkod jest fajnym polskim źródłem w tym temacie. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Uczy pracy w nowym standardzie w przeciwieństwie do filmów MZ, a również jest napisane przystępnym językiem.

Warto się zainteresować RWD ( Responsive Web Design) ale od podstaw, czyli media-queries. Dlaczego? Bootstrap dzisiaj jest, jutro staje się przeszłością. Standardy sieciowe są dużo dłuższe.

Potem zainteresuj się Javascriptem. Nada twojej stronie życia. 

Na początek tyle wystarczy. Później możesz się pouczyć beck-endu, czyli logiki strony www. Tutaj wybór języków jest ogromny php, python, java, nodejs ( javascript po stronie serwera), ruby i inne. Warto też dowiedzieć się trochę o Ajax i o protokole HTTP. Przyda się też znajomość typowo narzędzi developerskich typu dev-toolsy w przeglądarce, czy git. To chyba tyle, co mi przychodzi do głowy  

0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez ewaszwan Nowicjusz (180 p.)
Dzięki Wszystkim ;)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2020 w C i C++ przez xVarmond Początkujący (270 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 24 października 2020 w JavaScript przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 627 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...