• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kodowanie dla zielonych

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
446 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ewaszwan Nowicjusz (180 p.)

Witam

Mam Wielką PROŚBĘ

Pragnę zmienić kwalifikacje zawodowe i zająć się pisaniem stron, proszę o ułatwienie mojej nauki abym nie zginęła w gąszczu kodu. W osiągnięciu sukcesu przydałaby mi się mapa jaką wiedzę krok po kroku przyswajać, coś w rodzaju listy do odhaczenia.

Pozdrawiam
Ewa z raju :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 lutego 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witam. 

Polecam obejrzeć film stworzony przez Pana Mirosława o technologiach webowych https://www.youtube.com/watch?v=Ugl3ZS62rvs

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Witam,

najlepiej zacząć od HTML i CSS, PHP, JAVASCRIPT, MySQL, czyli to co jest na kanale Pana Zelenta, następnie możesz się zająć ASP.NET lub frameworkami do Javy. Proponuję zacząć zwyczajnie od tworzenia stron i w razie jakich kolwiek problemów, pytać na forum bądź szukać podobnego rozwiązania gdzieś w sieci. :)
komentarz 3 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie wiem jak z PHP, js, mySQL, ale lepiej html'a i css'a uczyc się z innego kursu, bo kurs Pana Zelenta jest dośc stary i nie ma tam np. znaczników html5. Ja zacząłem od tego kursu i teraz trudno przestawic się na nowe znaczniki
komentarz 3 lutego 2017 przez Benek Szeryf (91,270 p.)
Ja mam inne doświadczenia. Zrobiłem stronę zgodną z HTML5, pomimo że rozpoczynałem od kursów M. Zelenta. Chociaż nie, pamiętam czasy kiedy strony tworzyło się na tabelach i uczono mnie jaka jest przewaga w używaniu divów zamiast tabel. Powiem tak, kurs M. Zelenta to jak kurs nauki jazdy, gdy ktoś w ogóle nie miał do czynienia z samochodami. Natomiast po tym kursie nie nauczysz się jazdy ekonomicznej czy wyprowadzania pojazdu z poślizgu.
komentarz 3 lutego 2017 przez niezalogowany

Ja zacząłem od tego kursu i teraz trudno przestawic się na nowe znaczniki

Trudno, bo co? Bo Ci się nie chce uczyć tych nowych? 

komentarz 3 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie, przyzwyczaiłem sie do divów
komentarz 5 lutego 2017 przez niezalogowany
Więc problem leży po Twojej stronie, a nie po stronie kursu ;)
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Myślę, że dobrze zacząć od html i css  - moim zdaniem webkod jest fajnym polskim źródłem w tym temacie. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Uczy pracy w nowym standardzie w przeciwieństwie do filmów MZ, a również jest napisane przystępnym językiem.

Warto się zainteresować RWD ( Responsive Web Design) ale od podstaw, czyli media-queries. Dlaczego? Bootstrap dzisiaj jest, jutro staje się przeszłością. Standardy sieciowe są dużo dłuższe.

Potem zainteresuj się Javascriptem. Nada twojej stronie życia. 

Na początek tyle wystarczy. Później możesz się pouczyć beck-endu, czyli logiki strony www. Tutaj wybór języków jest ogromny php, python, java, nodejs ( javascript po stronie serwera), ruby i inne. Warto też dowiedzieć się trochę o Ajax i o protokole HTTP. Przyda się też znajomość typowo narzędzi developerskich typu dev-toolsy w przeglądarce, czy git. To chyba tyle, co mi przychodzi do głowy  

0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez ewaszwan Nowicjusz (180 p.)
Dzięki Wszystkim ;)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 540 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2020 w C i C++ przez xVarmond Początkujący (270 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 24 października 2020 w JavaScript przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 669 wizyt

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...