• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyciski w visual basic

Object Storage Arubacloud
0 głosów
644 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w Visual Basic przez Szynku Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Czy przyciski w visual basic takie jak:

Add truck, combo box, delete, add, play, pause itd... To sa integer czy string?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
O jakim projekcie piszesz? Te przyciski możesz zobrazować jakimś zrzutem ekranu?
komentarz 2 lutego 2017 przez Szynku Nowicjusz (120 p.)
Na onedrive wrzuciłem design i tabele, które muszę wypełnić.

https://1drv.ms/w/s!AhfdRVjER_riuFIEaMxNZGc28aHb

Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc w tym projekcie :)
komentarz 2 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
To jakiś stary notatnik chyba jest? Notacji węgierskiej już od dawna się nie stosuje. Na rodzaj zmiennej wskazuje jej typ po prostu i do nazwy się nie wplata dodatkowych skrótów. Przycisk jest przyciskiem, jest to element (obiekt) posiadający określone właściwości, a przede wszystkim generuje zdarzenie w reakcji na kliknięcie. Tyle w dużym skrócie. Określone przyciski, np. zatytułowany "Delete" będzie powiązany z metodą, która jak sądzę ma za zadanie usunąć jakiś plik muzyczny/ścieżkę dźwiękową. Chcesz napisać program do słuchania muzyki? Taki samodzielnie wykonany Winamp, czy Windows Media Player?

M.
komentarz 3 lutego 2017 przez Szynku Nowicjusz (120 p.)

Moim zadaniem bylo zrobic design ,,Dj console application". Design mial byc zrobiony na kartce papieru. Do tego design mam dolaczyc ,,Data Dictionary" and ,,Variables Table".

Mam wszystko przygotowac dla programisty od A do Z :)

Zebym mogl zaliczyc ten egzamin musze przedstawic 3 rzeczy:

  • User interface – (The form(s) required for the application) ( gotowe)
  • Data dictionary ( nie wiem czy jest dobrze zrobione)
  • Variables ( tu mam najwiekszy problem, bo nie wiem co i jak)

 

komentarz 3 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
edycja 3 lutego 2017 przez maciej.tokarz
Jeśli chodzi o dane to mi ten Twój słownik bardziej kojarzy się ze schematem typu:

Table Songs
Id int PK
ArtistId int FK do Artists
Name varchar(100)

Table Artists
Id int PK
Name varchar(100)

Table Tracks
Id int PK
SongId int FK do Songs

Ten powyższy przykład jest w dużym skrócie, opis pól musisz sam dodać (można pokusić się o dodatkową tabelę w relacji jeden do wielu aby przechować wszystkich wykonawców powiązanych z danym utworem Table SongArtists i pola SongId, ArtistId). Czyli w Data Dictionary przedstawiasz raczej encje, a nie wykazujesz zmiennych czy elementów aplikacji typu button.

Zmienne (Variables) to będą przede wszystkim klasy reprezentujące choćby powyższe encje, dla przykładu:

Public Class Song

    Public Property Id As Integer
    Public Property ArtistId As Integer
    Public Property Name As String
    Public Overridable Property Artist As Artist

End Class

Aby wyszczególnić wszystkie zmienne musiał byś mieć opracowane metody, aby ew. zadecydować co tam będzie potrzebne, jakieś liczniki, listy utworów itp.. Mam nadzieję że pomogłem.

M.
komentarz 3 lutego 2017 przez Szynku Nowicjusz (120 p.)
Spróbuje to jakoś ogarnać ;)

Dziękuje za pomoc oraz za wytłumaczenie :)

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 3,379 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 427 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Visual Basic przez Honter Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Visual Basic przez roxi Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...