• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z formatowaniem komputera poprzez pendrive'a

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,008 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez amator1 Początkujący (470 p.)
Witam,

Wgrałem na pendrive'a windowsa10 dzięki programowi "rufus". Problem tkwi w tym, że gdy próbuje już go włączyc to wyskakuje następujący komunikat "a disk read error occurred". Myślałem, że problem tkwi w bootowanym pendrivie, lecz na laptopie sformatowalem i zainstalowałem windowsa bez problemu. Przed wykorzystaniem rufusa, bootowalem pendrive USB z Windows w cmd wpisujac komendy między innymi „create partition primary” ,"active” oraz „assign” (myślę, że to nie ma za dużo wspólnego, lecz może muszę cofnąć tą operacje?). Windows7 jest na tym (stacjonarnym) komputerze i tak samo byl na laptopie.

 

Screeny z biosu:

https://zapodaj.net/8d448381a5eb8.jpg.html

https://zapodaj.net/f10b02fa1e7c4.jpg.html

https://zapodaj.net/f0ebfac2d28cd.jpg.html
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
Dodam ze niedawno miałem jeszcze problemy że wyskakiwał mi komunikat przy włączaniu

 

Disk boot failure, insert system disk and press Enter
komentarz 2 lutego 2017 przez niezalogowany
to tym bardziej sprawdź połączenia dysku
kolega @marko dobrze radzi :D
poza tym trochę późno to mówisz XD sam niedawno miałem sytuację, że mój nowy dysk SSD po skoku napięcia w sieci zaczął wariować i wprowadzał zamieszanie na płycie głównej, przez co miałem problemy z bootowaniem
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
Wydawalo mi sie ze nic nie odczepilem, wszystko na wlasciwie miejsce przypialem, lecz przy wlaczeniu komputera slysze 4 dosc dlugie takie same dzwieki chwila przerwy I to samo I tak caly czas.

Macie jakis pomysl co sprawdzic dokladnie ?
komentarz 3 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Witam.

Posprawdzaj czy nie poluzowałeś karty graficznej lub inych podzespołów.Dowiedz się przy okazji.Jaki to model płyty,jaki bios.

Myślę że należy przeprowadzić gruntowną konserwację kompa.

Komp się "sypie" kiedy czegokolwiek dotykasz.Tak nie powinno się dziać.

Dowodem jest ten HDD ST3500...."pojawia się i znika",poprawiasz styki okazuje się że lawinowo rośnie liczba usterek .

Sądząć po BIOS komputer ma już swoje lata i należy odpowiedzieć na pytanie.

Kiedy była wykonywana gruntowna konserwacja?

Wiedz,że styki Karty graficznej,RAM itp.z czasem ulegają zanieczyszczeniu więc do sprawnego i pewnego działania, komp powinien być czyszczony.

Nie próbuj tego robić odkurzaczem bo może się skończyć to bardzo źle.

Nowy dzień nastał pytaj :)
komentarz 3 lutego 2017 przez niezalogowany
Ja właśnie przez ten dysk mój zrobiłem takie gruntowne "sprzątanie" kompa. Dysk po pierwsze poleciał na gwarancje, po drugie rozkręciłem co się dało, tzn. rozebrałem kompa na części pierwsze, przeczyściłem wszystko delikatnie sprężonym powietrzem (kilo kurzu).

Zwracałem uwagę też głównie na zasilacz, który rozkręciłem i przeczyściłem jak wyżej, bo miałem podejrzenia też na zasilacz, ale napięcia są ok, więc wszystko bangla.

Ważnym aspektem ogólnym jest też posiadanie kontaktu z "bolcem" + listwy zasilającej (lub UPS jeśli bardzo zależy nam na bezpieczeństwie zasilania) i w ten sposób podłączony komputer, bo sam przejechałem się na tym.

I ostrożnie, gdy bawisz się przy podzespołach to odłącz zasilanie od komputera!

Ale to tak przy okazji mówię, gdybyś brał się za porządki :) polecam, bo dzięki temu jestem spokojniejszy o moją dziecinę :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2017 przez niezalogowany
Podepnij pendrive pod USB 2.0, w BIOS spróbuj przełączyć się pomiędzy trybem IDE, a AHCI.

Jak nie pomoże, to wrzuć Windowsa na pendrive jeszcze raz. Sprawdź przed tym jeszcze, czy suma kontrolna ISO się zgadza.
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
nie wiem za bardzo gdzie moge sie przelaczyc
1
komentarz 2 lutego 2017 przez niezalogowany
https://www.google.pl/search?q=ahci+ide&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiovuXkiPLRAhVJ7BQKHXBRBjsQ_AUICCgB&biw=1920&bih=1070

podejrzyj zdjęcia, szukaj pod SATA Configuration, powienieneś znaleźć u siebie w biosie, i ustaw na IDE
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
1
komentarz 2 lutego 2017 przez niezalogowany
to co masz tutaj na zdjęciu zaznaczone: serial-ata raid config zrób na disabled
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
nie moge nigdzie tego znalezc ten link co podeslalem to moje ustawienia
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
to bylo wylaczone juz predzej tzn na Disable
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
wlaczylem to I w koncu zadzialalo

Tylko tym razem nie musialem nic wciskac a wyskoczylo cos na poczatku cos innego a pozniej przenioslo mnie w ten tryb co powinienem cos kliknac a nastepnie do instalatora, czy wszystko jest okay ?

Dziekuje wlasnie instaluje windowsa, mam nadzieje ze nie bede w tym poscie musial jeszcze o cos pytac
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
Czy cos musialbym zzmienic w Biosie zeby czytal mi dysk, poniewaz nie widzi zadnego dysku przy formatowaniu
0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2017 przez niezalogowany
Spróbuj jeszcze raz wrzucić na pendrive pliki instalki. Ja przy robieniu pendrive po prostu go sformatowałem za pomocą diskpart systemowego jak Ty no i najnormalniej w świecie przerzuciłem pliki windowsa na pendrive. Żadnych programów do tego nie używalem. Spróbuj tak zrobić. Może pliki się uszkodziły przy wyjmowaniu/wkładaniu pendrive do laptopa? Nie wiadomo.

Przy okazji wrzucam link, moze coś tam wyczytasz co Ci pomoże:

https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/disk-read-error.html
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
robiłem to już dwukrotnie, mimo wszystko dzieki za rade
komentarz 2 lutego 2017 przez niezalogowany
racja kolega marko może mieć rację, aby dobrze ustawić bootowanie usb jako pierwsze.
Poza tym sprawdź pamięć RAM czy jest dobrze zamontowana

No i koniecznie system plików na pendrive FAT32, ale chyba tak masz zdaje się
komentarz 2 lutego 2017 przez niezalogowany
@up System plików koniecznie na NTFS i należy dodać na partycję z instalacją Windows flagę boot.
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
Teraz na poczatku mi wyskakuje Raid setup po zmianie tej opcji. To musze zmienic na NTFS a flaga boot na czym polega
komentarz 2 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Kolego @Virus.

Nie może mieć rację,tylko dobrze radzi :)

W zakładce biosu z "piority" w nazwie musi być pendrive z systemem jako pierwszy.

A zakładce Firs boot device zawsze mam ustawione Hard disk a nie USB-HDD(trochę dziwne,nie? )

Na jednym z moich kompów tak właśnie uruchamiam instalatora.

AHCI oraz IDE nie mają w tym momencie nic do rzeczy tzn. w chwili bootowania instalatora.

Później,podczas instalacji tak :)

Pozdrawiam :)
komentarz 2 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
wyjaśni mi ktoś działanie i zainstalowanie "flagi boot" ?
komentarz 2 lutego 2017 przez niezalogowany
@tls01 -> dlaczego NTFS? Ja zawsze miałem na FAT32 i było git i też czytałem że na NTFS mogą być własnie problemy, ale nie wiem, może mnie oświecisz :P
@marko -> Dobrze radzi :) wybacz za mój brak wychowania :)
komentarz 2 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Kolego @ViruS nie przejmuj się,nie jestem obrażalski ani "wszechwiedzący"

Staramy się pomóc koledze :)
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
Dobra czas najwyzszy sie juz chyba poddac, kombinowalem az teraz nie chce mi sie wlaczyc system, bo albo nie widzi dysku jak chce wlaczyc system a jak probuje wlaczyc windowsa z pendriva to taki komunikat dostaje. Resetuje ustawienia w biosie I dalej to samo

 

https://zapodaj.net/cbbd6da89094a.jpg.html
komentarz 3 lutego 2017 przez amator1 Początkujący (470 p.)
Wyswietla mi sie napis

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEMDISK AND PRESS ENTER

Kombinowalem cos z dyskiem w RAID I tak o to sie stalo. Podpialem inny dysk I to samo, wlaczam computer bez dysku I to samo

Jak podlaczylem inny dysk za pierwszym razem wlaczyl sie windows (xp w tym przypadku) tez ciagle sie ladowal I nie zaladowal, nastepnie po restarcie wyswietlil sie znowu ten napis.

jak wlaczylem tryb awaryjny to po chwili wlaczyl sie blue screen I znowu to samo

Jest jeszcze jakies wyjscie z tego ?
komentarz 4 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Upewnij się czy bateryjka bios ma 3V

Wyłącz w bios ustawienia RAID,nie wiem po co kombinujesz z tym raid_em.

Jeśli podłączasz dysk z XP-kiem to w opcjach zmień z AHCI na IDE.

Wyczuwam chaos w Twoich działaniach,myślę że jest on do ogarnięcia :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2015 w Offtop przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...