• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie systemów AVR w C++ | MOŻLIWE?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
702 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w C i C++ przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
edycja 2 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk
Witam!

Mam pytanie do osób obeznanych w AVR! Poszukuję osoby która wytłumaczy mi mniej więcej o co tu dokładnie chodzi.

Czy AVR polega na programowanie w C, C# bądź C++, oraz jak to podłączyć np.: do LED

Prawa OHMA nie potrafię jakoś dobrze, ale jak będzie potrzeba to i tego się złapie :)

Pozdrawiam!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
wybrane 2 lutego 2017 przez WireNess
 
Najlepsza

Czy AVR polega na programowanie w C, C# bądź C++, oraz jak to podłączyć np.: do LED

Tak, programuje się je w C++ lub w C. C# odpada. Programowanie mikroprocesorów w zasadzie sprowadza się do odczytywania napięć na pinach wejściowych i sterowania napięciami na pinach wyjściowych. Więc takiego LEDa podłączasz do któregoś z pinów wyjściowych i w zależności od tego, jak ów pin wysterujesz, tak będzie (albo nie będzie) ta dioda świeciła. :) Oczywiście to jest spłycenie tematu - podłączając bezpośrednio diodę do procesora pewnie go spalisz - należy szeregowo włączyć rezystor, aby ograniczyć prąd, który tamtędy przepłynie.

Prawa OHMA nie potrafię jakoś dobrze, ale jak będzie potrzeba to i tego się złapie :)

Co do prawa Ohma - nie ma w nim absolutnie nic trudnego, gdyż sprowadza się ono do jednego równania algebraicznego. Jest to absolutna podstawa do jakiejkolwiek zabawy z elektroniką, więc proponuję zapoznać się z nim szybko. ;)

Dobre kursy do programowania AVRów znajdziesz nawet po polsku.

+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2017 przez niezalogowany
Bardzo fajnie wspominam czasy gdy zaczynałem z oślą łączką. Niestety nie mogę polecić Ci szukania darmowych PFD w sieci, gdyż to nielegalne, aczkolwiek zajrzyj tutaj:

https://sklep.avt.pl/kompletny-kurs-podstaw-elektroniki-osla-laczka.html

Oczywiście znajdziesz również serię związaną z AVR, mikroprocesorami od podstaw, ale do tego potrzebna jest wiedza z elektroniki również.
+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
C++ albo C. Wiec tak sterowanie dioda proste podlaczasz + i - do diody dajesz sygnal wysoki na + i dioda swieci.

A co do prawa Ohma to nic trudnego to jest tylko i wylacznie U=RI.

Elektrotechnika to sie robi ciezka dopiero przy jakis zlozonych obwodach lub przy pradzie zmiennym gdzie dobrze jest znac liczby zespolone. A przy pradzie stalym to tak naprawde musisz znac moc i napiecie znamionowe elementu i to tyle.

Podpowiem ze rezystor ok. 300ohm polaczony szeregowo z dioda w zupelnosci wystarczy przy niskich napieciach takich jak np. z arduino.
–1 głos
odpowiedź 2 lutego 2017 przez niezalogowany
Widzę że kompletnie zielony AVR to potem się nauczysz

 

Teraz odsyłam cię w kierunku Arduino lub ESP32
komentarz 2 lutego 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

No niestety masz racje jestem CAŁKIEM zielony :)

To w takim razie mógłbyś mi jakoś wyjaśnić na czym polega to ARDUINO?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 335 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w C i C++ przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 539 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2018 w C i C++ przez endrju666 Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...