• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Check signal cable" co mam zrobic ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
19,979 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Grzmichuj Nowicjusz (170 p.)
Witam. Gdy odpalamy mego pc na wyświetlaczu wyskakuje " check signal cable " przez to nie włącza się obraz uruchamiana systemu. Poradzicie coś na to ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
wybrane 2 lutego 2017 przez Grzmichuj
 
Najlepsza
Witaj !
Ten komunikat odnosi się do problemów z kablem od monitora. Mogło nastąpić jego uszkodzenie, przerwanie, przetarcie czy coś tam.

Spróbuj podłączyć monitor pod innego kompa, jeśli zadziała (wyświetli obraz) to znaczy), że prawdopodobnie masz problem z wyjściem na karcie graficznej.
komentarz 12 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

Rozumiem że sprawdziłeś tą "niby uszkodzoną" kartę.

Jeśli jest sprawna.

Dla pewności,ładnie wyczyść zestyki karty i ładnie,prawidłowo włóż ją do gniazda.Umocuj tak by nie była luźno osadzona.

Podłącz do niej monitor , włącz komputer.

Jeśli nie zadziała.To może to świadczyć o słabym zasilaczu(z naciskiem na może)

Karta wymaga odpowiedniej mocy której zasilacz nie może już jej dostarczyć.

Przyczyn może być więcej,ale na teraz powinno wystarczyć tego gdybania ;)

Daj znać co  się dzieje.

komentarz 12 lutego 2017 przez Grzmichuj Nowicjusz (170 p.)
Ok ta zrobię ale nie wydaje mi się że mam za słaby zalilacz bo mam 500W
komentarz 12 lutego 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Możliwe, że padło Ci PCI na płycie głównej, ale to tylko teoria
komentarz 12 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Zasilacz 500W jest odpowiedni jeśli chodzi o moc ale nie wiemy jaki jest stopień jego zużycia.Na tabliczce znamionowej pisze 500W ale to o niczym nie świadczy(na teraz).O to chodzi kolego.

Możliwe że po ponownym zamontowaniu karty wszystko zadziała.I okaże się że to tylko wina styków.

Daj znać.
komentarz 12 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
@BinaryMan tego tego nie można wykluczyć,na tym etapie diagnozowania może być jeszcze różnie :)
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2017 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
Skoro ma racje, to dlaczego uznałeś że musisz kupić kabel?

Masz problemy na wyjściu z karty graficznej, czyli masz popsutą kartę graficzną. Kable się raczej nie psują. A komunikat "check signal cable" nie odnosi się do tego czy kabel działa, tylko do tego czy jest podłączony do karty graficznej.
komentarz 7 lutego 2017 przez Grzmichuj Nowicjusz (170 p.)
Ja tam się za bardzo nie znam na tego typu rzeczach, myślałem że tylko jedno wyjście jest popsute, miałem nadzieję że na drugim odpali
komentarz 8 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Racja :)

Kable się raczej nie psują.

Są z reguły ignorowane na samym początku diagnostyki.

Należą do gatunku tych uszkodzeń o nazwie "niemożliwe" ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Hshdh Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 701 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...