• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - otwieranie stron www

0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w Python, Django przez raverssis Początkujący (340 p.)

Witam zacząłem się interesować programowaniem i chciałem napisać program który umożliwi włączenie strony www (w tym wypadku będzie to google.com) i wpisaniu do wyszukiwarki danej frazy.

import webbrowser
webbrowser.open('google.com')

Tym kodem otwiera się strona google tylko jest jeden problem mianowicie, co zmienić w kodzie żeby strona otwierała się w przeglądarce chrome? Na chwilę obecną strona otwiera się w IE i chciałbym to zmienić.

I następne pytanie co dopisać do tego kodu aby po otworzeniu strony, program wpisał jakąś frazę do wyszukiwarki?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2017 przez Benek Nałogowiec (44,910 p.)

Najprawdopodobniej musisz ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę. U mnie się otwiera w Firefoxie, ale ja mam tylko tę przeglądarkę zainstalowaną.

I następne pytanie co dopisać do tego kodu aby po otworzeniu strony, program wpisał jakąś frazę do wyszukiwarki?

Jeśli tylko chcesz używać wyszukiwarki Google, to zrób tak:

webbrowser.open('https://www.google.pl/#q=pasja+informatyki')

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Python, Django przez aleksander_szut Użytkownik (830 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 47 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Python, Django przez Giovacho Użytkownik (920 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 136 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

45,516 zapytań

85,820 odpowiedzi

171,212 komentarzy

22,082 pasjonatów

Przeglądających: 191
Pasjonatów: 10 Gości: 181

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...