• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę zmienić rozmiaru partycji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
985 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

Miałem już podobny problem. Odpowiedź, którą uzyskałem rozwiązała mój problem. Nie mogę jednak zrobić ponownie tego, co wykonałem wtedy. 

Układ partycji na moim dysku wygląda tak:

Chciałbym rozszerzyć partycję extended o te 18,41 GB wolnej pamięci. Problem wygląda tak, że GParted mi na to nie pozwala. Jedyne dostępne opcje to "Manage Flags" i "Information". Jak mogę rozwiązać problem?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
edycja 2 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl

Nie da się zwiększyć partycji /dev/sda4, ponieważ jest to partycja rozszerzona, która zawiera w sobie partycje logiczne. Możesz jedynie zwiększyć partycje logiczne w tej partycji rozszerzonej.

Rozmiar partycji /dev/sda4 to tak naprawdę zsumowany rozmiar wszystkich partycji logicznych znajdujących się w tej partycji rozszerzonej.

komentarz 2 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
No dobra ale tego miejsca i tak nie mogę użyć. Zobacz temat który podlinkowalem. Tam wewnątrz partycji rozszerzonej miałem wolne miejsce które samo w sobie partycji nie tworzyło. Było też miejsce poza partycja - tak jak teraz. Wtedy mogłem rozszerzyć partycje extended I w ten sposób przenieść to wolne miejsce do środka. Teraz nie mogę. Dlaczego?
komentarz 2 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
A możesz stworzyć nową partycję logiczną z tego wolnego miejsca? Wydaje mi się, że powinno ją przenieść do partycji rozszerzonej. A jeżeli chodzi o ten problem, który podlinkowałeś to nie możesz stworzyć drugiej partycji rozszerzonej jedynie logiczne, dlatego wyskakiwał ci błąd w konsoli.
komentarz 2 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Nie mogę tego miejsca w żaden sposób użyć. Poprzednio po kliknięciu w partycje rozszerzona miałem opcje resize I po rozszerzeniu o ilość wolnego miejsca poza partycja to wolne miejsce przeskoczylo do środka i zmieniło etykietkę z czarnej na zielona, wówczas mogłem go już użyć.

Druga sprawa - Ja nie chce tworzyć partycji z tego miejsca. Chce tylko mieć możliwość użycia go no do zwiększenie rozmiaru którejś z już istniejących partycji.
komentarz 2 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
Ale możesz ją potem usunąć i to wolne miejsce powinno się pojawić w tej partycji rozszerzonej.
komentarz 2 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Tak czy siak - partycji też nie mogę stworzyć.
komentarz 2 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
Ale jaką ty partycję tworzysz primary (podstawową), extended (rozszerzoną) czy logical (logiczną)?
komentarz 2 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Żadną. Opcja stwórz partycje jest nieklikalna.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 158 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,037 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...