• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapełniony jeden z dysków.

0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez qwerty997 Nowicjusz (160 p.)
Witam,
Jeśli chodzi o informatykę to jestem kompletnym amatorem. Mój komputer ma 2 dyski twarde C-172 GB, i D-292 GB, problem w tym, ze na C zostało tylko 3,5 GB wolnego miejsca, a D jest w całości pusty. Czy można przenieść muzykę, obrazy, filmy itd. na dysk D, Jak to zrobić? Cy mogę zmienić lokalizację folderu Downloads (która wygląda tak: C:\Users\X\Downloads) na dysk D. Jak oczyścić dysk C? Mam Windows 7.
Dziękuję.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
Przenieś filmy i inne dokumenty na dysk D. Pousuwaj niepotrzebne dane z dysku i wykonaj w właściwościach "Oczyszczanie dysku". Gdzieś w opcjach zaawansowanych przeglądarki znajdziesz opcje "Pytaj przed pobraniem gdzie zapisać", czy coś  w tym stylu. Możesz także w opcjach kosza zmniejszyć ilość miejsca zarezerwowanego lub od razu usuwać dane rezygnując z kosza (nie polecam). Programy następnym razem instaluj na mniej zaśmieconym dysku a najlepiej ustal co gdzie będziesz zapisywał.
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez Pietrak Pasjonat (19,050 p.)
Tak, możesz muzykę, filmy, dokumenty przenieść na dysk D przez wytnij i wklej na drugim dysku. Nie możesz tak robić z aplikacjami, programami itp.

To samo z downloads, ale będziesz musiał w przeglądarce, której używasz zmienić domyślną ścieżkę do zapisu.
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,230 p.)
edycja 1 lutego 2017 przez Marcin2000Xpl

Wydaje mi się, że raczej nie masz dwóch dysków tylko dwie partycję, lecz mogę się mylić, Jeżeli się nie mylę, to możesz możesz usunąć partycję D i dodać pamięć do partycji C. W punktach masz kroki jak to zrobić:

1. Kliknij Start
  2. Kliknij prawym przyciskiem na Komputer
  3. Wybierz Zarządzaj
  4. Z listy po lewej wybierasz Zarządzanie dyskami
  5. Jeżeli masz dwie partycję, a nie dwa dyski to przy dysku z numerem prawdopodobnie 0 będziesz miał dwie partycję, C i D. Jeżeli natomiast masz te partycję na innych dyskach możesz zakończyć, masz jednak 2 dyski. Jedyną opcją jest przeniesienie danych na dysk D.
  6. Klikasz prawym przyciskiem na dysk D
  7. Wybierasz Usuń wolumin i klikasz Tak
  8. Klikasz prawym przyciskiem na dysk C
  9. Wybierasz Rozszerz wolumin
  10. Klikasz Dalej
  11. Klikasz Zakończ
  12. Gotowe

Jeżeli naprawdę masz dwa dyski to możesz przenieść pliki klikając na nie lub na folder prawym przyciskiem myszy i wybierając Wytnij. Następnie przechodzisz na dysk D i klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz Wklej.

komentarz 2 lutego 2017 przez Kaleron Obywatel (1,480 p.)
Patrząc po rozmiarach partycji, jest to jeden dysk 500 GB podzielony na 2 partycje.
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez qwerty997 Nowicjusz (160 p.)
Sprawa ma się tak: http://pokazywarka.pl/uf8m02/
Cy jest jakiś inny sposób na przeniesienie tego wszystkiego, to sporo GB, a nie chce żeby mi coś się popsuło, albo uciekło.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 236 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 281 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Fylyp Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 35 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez felix121 Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

65,730 zapytań

112,373 odpowiedzi

237,242 komentarzy

46,692 pasjonatów

Przeglądających: 247
Pasjonatów: 8 Gości: 239

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...