• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca- nowe wyzwania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
332 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Mam pytanie, obecnie pracuje jako serwisant ale mój rozwój w tej firmie skończył się już dawno temu. Chciałbym uderzyć w branżę IT tyle, że nie jestem programistą (ledwo co początkującym). Myślę nad uderzeniem w helpdesk i tu moje pytanie jakie firmy pod tym względem polecacie? Mieszkam w Poznaniu ale większość firm (np. korpo) i tak szukają tego typu ludzi do pracy.

Uderzyłem w komputronik na stanowiska sprzęt-klient oraz póki co w PEPCO właśnie jako helpdesk.

Jakieś pomysły? Nie musi być to koniecznie helpdesk.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez TheGleeMat Bywalec (2,070 p.)
wybrane 20 lutego 2017 przez Borówa
 
Najlepsza
Zależy co chcesz robić w IT może przybliżysz chodź trochę. Napisałeś coś o programowaniu, ja staram się uderzyć we Front-Endowe stanowiska i też się dopiero uczę. Samo pojęcie IT jest obszerne jeśli HelpDesk to patrzyłbym na firmy mocno kojarzone właśnie z tą branżą
komentarz 1 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

Chciałbym po prostu pracę zmienić już teraz więc programowanie na ten moment odpada. Z doświadczeniem serwisanta czyli w zasadzie znajomość sprzętu +jakiś ERP, office, ogólne pojęcia IT są mi znane. Szkoła skończona średnia informatyczna. Po prostu chciałbym rozpocząć pracę w branży typowo IT, a słyszałem, że najlepiej zacząć karierę od helpdesku. 

patrzyłbym na firmy mocno kojarzone właśnie z tą branżą

No właśnie też pytam bo nawet nie wiem do końca jakie firmy, a z doświadczenia wiem, że nie wszystkie firmy się afiszują na portalach z ofertami.

Chciałbym też żeby mnie wprowadzono bardziej szczegółowo w to całe IT, bo na serwisie to tak 2/10 ;)

komentarz 1 lutego 2017 przez TheGleeMat Bywalec (2,070 p.)
Wszelkie firmy afiszują się u siebie na stronach małymi napisami kariera. Więc jeśli kojarzysz duże firmy z Poznania i wiesz (a nawet nie jesteś pewien to sprawdź), że to IT to wchodź na ich stronę szukaj takiej zakładki i zobacz dostępne etaty. Napisałeś coś o programowaniu, jeśli chciałbyś w tym kierunku to się ucz. Sam się uczę i częściej niż mi coś dobrze wychodzi za pierwszym razem to mam ochotę wyrzucić ekran przez okno.
komentarz 1 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Haha, uczę się ale to nie jest tak, ze miesiąc dwa i można iść na programistę ;)

Póki co programowanie w wolnym czasie, a prace chce zmienić tak czy siak, ponieważ każde doświadczenie się liczy.
0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2017 przez Gorax Użytkownik (840 p.)
Nie przejmuj się tym, że nie masz doświadczenia czy umiejętności. Próbuj, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał Ciebie zatrudnić do pracy. Trzeba tylko próbować i się nie poddawać. Doświadczenia nabierzesz w czasie pracy.
komentarz 2 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Póki co od miesiąca nawet na rozmowę mnie nie wzięli :<

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Gawcovsky Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 450 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...