• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs PHP Mirosława Zelenta a Frameworki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
796 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w C i C++ przez Kinio Nowicjusz (160 p.)
Witam Serdecznie,

Zakupiłem skrypt napisany w PHP (gotowa strona), oparty o Framework Laravel v. 4.1. Z programowania jestem zielony. Chciałbym zmienić na swojej zakupionej stronie kilka z pozoru prostych rzeczy, stąd zainteresowanie tematem. Jestem na odcinku trzecim wideo kursu Mirosława Zelenta i raczej rozumiem wszystko, ale kiedy otwieram swój skrypt, tam niestety rozumiem niewiele. Próbuję zrozumieć mojego frameworka, ale niestety mam praktycznie wersje początkową - aktualnie jest Laravel 5.3 jak dobrze wiecie, więc nie wiem czy dokumentacja jest w 100% zgodna z tym co mam przed sobą. Pomijając już fakt, że dopiero uczę się czytać dokumentację tego typu. A więc czy mogliby mnie Państwo popchnąć w jakieś pokursowe, dalsze miejsca, z których mógłbym się nauczyć rozumieć PHP i Frameworki?
komentarz 1 lutego 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Co do Laravel:
Aktualnie najnowsza wersja to Laravel 5.4. Od tego czasu pozmieniało się wiele rzeczy, więc dokumentacja i przedstawione przykłady mogę się bardzo różnić. Niestety na stronie już nie można znaleźć dokumentacji do wersji 4.1, najstarsza to 4.2. Nie jest źle, ponieważ nadal można znaleźć dokumentacje Laravel 4.1 na GitHub.
komentarz 1 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Co numerek jest BC, także .. :) Zanim zrobisz update w larwie, sugeruje backup ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 2 lutego 2017 przez Kinio
 
Najlepsza
Polska dokumentacja do wersji 4.0 http://laravel-docs.pl/

Nie jest w pełni spolszczona, ale może pomoże
komentarz 2 lutego 2017 przez Kinio Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję, może się faktycznie przydać.
+4 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zgłoś się do osoby która wykonywałą stronę aby zmieniła ci parę rzeczy. To co przedstawia MZ w filmach ma się nijak do jakiegokolwiek programowania w php nie mówiąc o obiektówce i frameworkach
komentarz 1 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zgadzam się.
1
komentarz 2 lutego 2017 przez Kinio Nowicjusz (160 p.)
Niestety, zakupiłem motyw na ThemeForest i twórca nie bardzo ma ochotę wykraczać poza support istniejących funkcjonalności, które nie do końca swoją drogą działają. Okazało się, że kilka rzeczy było tylko napisane w HTMLu, tj. front-end bez napisanego back-endu... Nie do końca sprawdziłem DEMO...

Nie chcę też wydawać dodatkowych pieniędzy na Freelancerów przez wzgląd na to, że wierzę że przyda mi się nauka aplikacji webowych na etapie życia, na którym aktualnie się znalazłem.
komentarz 2 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jesli to sam front, to nie da się przełożyć na lavarela 5.4?
komentarz 2 lutego 2017 przez Kinio Nowicjusz (160 p.)
Powiem szczerze, że nie mam pewności, że tylko to, ponieważ nie wiem co było standardem w tej starszej wersji. Napisałem maila do twórcy mojego skryptu z zapytaniem czy ingerował coś w pliki Laravela, jeśli nie to spróbuję upgrade'u i zobaczymy... Szkoda, bo naprawdę chcę np. dodać sortowanie po najnowszych dodanych linkach do istniejących już wpisów czy dodawanie wpisów tylko dla zarejestrowanych. Nic trudnego prawdopodobnie dla was programistów, ale wiadomo że wiedza kosztuje, a czasu żeby ją posiąść trochę mam, więc może dam radę sam jak już to zupgraduje.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 313 wizyt
–4 głosów
5 odpowiedzi 1,177 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w C i C++ przez cpwioczmexubkihofq Początkujący (370 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,840 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...