• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy ten kurs ma sens ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
521 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w PHP przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)

Witam próbuję jakość podejść do programowania obiektowego w PHP albo bardziej w ogóle próbuje podejść do programowania obiektowego.

Wiem jak tworzyć obiekty, klasy, ale nie mam pojęcia, kiedy je zastosować w kodzie, czy to jest dobry moment, a może cały kod pisać obiektowo.

Chciałbym zapytać się co myślicie o tym kursie.

kurs  nie jestem zbytnio do tego przekonany, to całe wygląda jak wygląda robione, żeby było.

Natomiast ten kurs, artykuły wyglądają już naprawdę dobrze kurs.

Są jakieś inne kursy obiektowego programowania warte uwagi (pewnie jest ich pełno) dość przystępnie napisane ? 

Dziękuje za każdą pomoc.

 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

To jaki kurs wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od twoich personalnych upodobań. Kiedy ktoś poświęca swój czas i dzieli się swoją widzą powinieneś to docenić zwłaszcza kiedy robi to za darmo ;)

Z darmowych kursów mogę ci polecić praktyczny kurs na "codeacademy": LINK

Z płatnych "strefa kursów": LINK

komentarz 2 lutego 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Tak dowiedziałem się, że książka "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" to obowiązek,ale chyba najpierw potrzebował bym umiejętności tworzenia kodu obiektowego żeby zrozumieć książkę.
komentarz 2 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 2 lutego 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Już czytałem
komentarz 2 lutego 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Chciałbym się jeszcze zapytać czy przejście do PHP 7  z PHP 5.6 jest trudne ?
komentarz 4 lutego 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
nie, PHP 7 jest kompatybilny wstecz.

Co innego, że dochodzi nowy syntax (którego nie musisz używać) + Odchodzą nieużywane klasy/funkcje (#rip mysql)

Odsyłam do: http://php.net/migration70
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Moim zdaniem warto jest zacząć programować obiektowo w chwili gdy dochodzimy do wniosku, że ,,coś" brakuje w naszym kodzie i chcielibyśmy to zmienić. Nie ma sensu nie znając dobrze programowania strukturalnego od razu rozwijać z grubej rury obiektówkę, bo jedynie możesz się zniechęcić i rozczarować ...

Jak już będziesz czuł, że to ,,ta pora" spróbuj najpierw napisać to co chciałeś strukturalnie, a potem metodą prób i błędów próbuj przepisać to na obiektówkę - będziesz miał na początku większą pewność, że to że nie działa kod nie wynika z tego że algorytm jest niepoprawny, ale z tego że źle zrozumiałeś dane zagadnienie związane z programowaniem obiektowym.
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Wpisz w wyszukiwarkę forumową:

Pisanie stron obiektowo

I znajdź temat o tym samym tytule.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w Nasze projekty przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,082 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w C i C++ przez Pan Piguła Nowicjusz (130 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...