• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting a Saas, pytanie z egzaminu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez moubrave Nowicjusz (120 p.)

Bardzo proszę o pomoc. Próbowałam znaleźć odpowiedź, przeczytałam chyba wszelkie możliwe artykuły, ale dalej nie mogę tego zrozumieć.

Hosting :
A. zapewnia miejsce na dysku
B. umożliwia SaaS
C. zapewnia skalowalność
D. możliwość zmiany wielkości RAM

Wiem, że A jest dobrą odpowiedzią, C złą (z tego co zrozumiałam). Ale mam ogromny problem z B (i z D mam wątpliwości). SaaS to jest jedna z form chmury. Ale według wiki hosting: 
Innymi słowy, polega to na "zarezerwowaniu" (oddaniu do dyspozycji):
-określonej objętości dysku twardego (zazwyczaj na macierzy RAID),
-maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
-usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości),
-maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi.

Czy ten zaznaczony podpunkt jest "formą" SaaS"? Bo już się pogubiłam. Jutro egzamin, to pytanie jest z terminu zerówkowego, więc może pojawić się podobne. Wiem, że prawdopodobnie jest sformułowane bez sensu, ale sama nie zrozumiem informatycznego żargonu, a mamy z takim profesorem z którym lepiej się nie wdawać w dyskusje. Więc jakby ktoś umiał to tak w sposób przyjazny wytłumaczyć, to byłabym bardzo wdzięczna <3 

komentarz 31 stycznia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Poważnie, było pytanie "Hosting:"?
Na moje, to trzy odpowiedzi są prawidłowe :) Może jestem głupi.

"Zapewnia miejsce na dysku"? Zapewnia. Przecież można sobie wysyłać tam pliki, a odpowiednio skonfigurowany hosting (Apache, ngix i inne cuda) może odrzucać każdego requesta. Czyli mamy stworzoną chmurę ;)

"umożliwia SaaS"

Saas - jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet.  - wikipedia.org

Na hostingu, aplikacja jest przechowywana no i wykonywana. Ba! Nawet dostępna przez sieć Internet. :) 

"możliwość zmiany wielkości RAM" No przecież na hostingu można sobie zmienić RAM. Mi pasuje.

Internecie, wiem, że jestem głupi. Która odpowiedz jest prawidłowa? :)

komentarz 31 stycznia 2017 przez moubrave Nowicjusz (120 p.)
Rany, zapomniałam dodać. Pytanie wielokrotnej odpowiedzi (niestety). Ominęłam ten dość ważny szczegół.

Dzięki za odp, jeśli ktoś jeszcze chciałby się podzielić swoją opinią to przytulę każdą jedną!
komentarz 31 stycznia 2017 przez moubrave Nowicjusz (120 p.)

A co do Twojej odpowiedzi:
 

Na hostingu, aplikacja jest przechowywana no i wykonywana. Ba! Nawet dostępna przez sieć Internet. :) 

To pytanie chyba dotyczy takiego "tradycyjnego" hostingu. W sensie chmura nie równa się pojęciu hosting.
"Na hostingu, aplikacja jest przechowywana no i wykonywana" - na hostingu, czy tylko na chmurze?
Czy SaaS nie jest możliwe tylko w chmurze? Według książki "Informatyka dla humanistów":

Hosting. Ze względu na duże koszty dysponowania własnym serwerem coraz częściej firmy korzystają ze zdalnych usług w tym
zakresie – z hostingu. Jest to usługa polegająca na wynajęciu
przez firmę zewnętrzną miejsca na własnych serwerach. Hosting
internetowy zapewnia miejsce na stronę WWW, rejestrację własnej
domeny, serwer ftp, skrzynki poczty elektronicznej oraz inne
usługi. Zarządzanie usługami odbywa się z poziomu panelu administracyjnego
i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej.
Obsługę techniczną serwera gwarantuje dostawca hostingu.

Niestety mój egzamin opiera się w 100% na tej (przestarzałej już) książce, a tam jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Sorry, za drążenie tematu, ale chyba odpadam XD

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 401 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Codi Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w Offtop przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 297 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...