• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki uniwersytet lepszy ? Czy jest różnica?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
348 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotr96.19 Początkujący (280 p.)

1) Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania - Warszawa
2) Wyższa Szkoła Informatyki -Warszawa
3) Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji -Lublin
4) Politechnika Lubelska -Lublin

Czy jest różnica dla programisty jaki uniwersytet z tamtej listy skończyć? Jak wpłynie mój wybór na pensję?

komentarz 31 stycznia 2017 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Ja nie wiem co mają studia do pensji... Ok dla lekarza i prawnika mają. Jak dla mnie to idziesz studiować bo chcesz poszerzać swoją wiedzę a jak nie chcesz studiować to idziesz do pracy.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Co ma uniwersytet do pensji? Warto też sobie zadać pytanie, czy chcesz zostać programistą dla dobrej pensji, czy dla pasji - zależność między tymi dwoma kwestiami jest dość silna.
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez FrozenShade Bywalec (2,680 p.)
Największy wpływ na twoją pensję będzie miało to, gdzie się zatrudnisz i ile sobie wynegocjujesz. Co do 'gdzie' to masz rozrzut od B2B dla dużych zagranicznych firm, poprzez korpo mające swoje oddziały w Polsce, przez średnie i małe firmy, na byciu freelancerem kończąc. Do żadnej z powyższych nie są wymagane studia. Negocjacje - tu papierek z uczelni może być argumentem, ale w praktyce dużo silniejszym argumentem jest portfolio, twój dorobek.

Która uczelnia? A do której masz najbliżej albo o której wiesz, że tam najmniej cisną i gonią. Zamiast zakuwać na egzaminy u niespełnionego programisty (wielu panów doktorów i profesorów jest bardzo oderwana od praktyki, przynajmniej ja na takich trafiałem) lepiej chyba realizować sobie jakiś ciekawy projekt.
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez czerxwloskiego Użytkownik (640 p.)
Chcesz mieć kasę?

Idź na najmniej wymagające studia - załóż firmę, powoli ją rozwijaj, ucz się nowych technologii na własną rękę (bo na studiach uczą parę lat wstecz, no chyba, że to jakieś mega dobre). Po 3,5 roku masz pensję lepszą niż w jakiejkolwiek innej firmie, nie masz szefa, który po tobie jeździ i wymaga.

Przy okazji, młody programista świeżo po studiach z 3,5 rocznym stażem to rarytas dla pracodawców :)
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak ktoś myśli tylko o kasie to nie przepracuje 2 lat i będzie tym rzygał.. a z kolei osoba która ma w tym pasję będzie dążyła do nauki coraz to nowszych technologii i poznawania architektury.
komentarz 31 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Nie zgodzę się z tobą. Jeżeli ktoś nie lubi programować to to co piszesz jest prawdą. Ja nie mam żadnej pasji z informatyką związaną, a jedynie mam chęć zdobywania wiedzy, aby umieć coś zrobić. A jak jest coś w przystępny sposób opisane to również "jak to jest zrobione". Skupiam się głównie na informatyce, lecz jednak również na fizyce i matematyce. A co do tego, że pasja nie idzie w parze z pensją, to zależy od człowieka. Ale to tylko moja opinia.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,133 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,210 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,258 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub Olszak Użytkownik (540 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,621 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...