• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od którego kursu zacząć.

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
496 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Nasze poradniki przez RATMED1234 Nowicjusz (170 p.)
edycja 31 stycznia 2017 przez RATMED1234
Od którego kursu Pana Mirosława Zalenta najlepiej zacząć.

Od którego filmu zacząć a jakim skończyć.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,

RATMED1234
komentarz 31 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Rozwiń to pytanie, bo właściwie nie wiemy nic o twoich zainteresowaniach, preferencjach. Nie ma najlepszego kursu, nie nauczysz się wiele korzystając tylko z jednego źródła wiedzy.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 31 stycznia 2017 przez RATMED1234
 
Najlepsza

Zależy od twoich zainteresowań, jakim programistą chcesz zostać w przyszłości, oraz który z języków najbardziej Ci ,"podchodzi".

Ja z własnych doświadczeń proponuję dokładnie poznać C++.

Jeżeli chcesz się szybko nauczyć pomijając tzw. "rodzynki" tego iż języka, to proponuję uczyć się z kursu C++ Pana Mirosława Zelenta :) Natomiast jeżeli lubisz dokładność to polecam zakupić książkę: szkoła programowania - język C++ - wydanie VI - Stephen Prata.

Koszt książki to około 60 zł, ale po jej przeczytaniu opanujesz język C++! Ja rozpocząłem naukę właśnie od tego i teraz programowanie kojarzy mi się NIE z nauką, lecz z przyjemnością :)

Dodatkowy aspekt wyboru tego języka to to, że łatwiej będzie Ci się nauczyć PHP, a jak wiadomo tacy programiści nie narzekają na brak pracy :) Wybór należy do Ciebie!

 

Pozdrawiam

 

PS: Pamiętaj! Bądź wytrwały, nie nauczysz się programować w jeden dzień! Ja siędzę w programowaniu około roku, a mogę powiedziec - umiem jedynie podstawy tego ile jeszcze przede mną :)

komentarz 31 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Dodatkowy aspekt wyboru tego języka to to, że łatwiej będzie Ci się nauczyć PHP

Dlaczego? 

komentarz 31 stycznia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
PHP jest bardzo podobny do C++, podobnie również JavaScript, a w MySQL przy zapisie pól wybiera się jej rodzaj - rodzaje te poznasz doskonale dzięki C++ Pozdrawiam!
komentarz 31 stycznia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
edycja 31 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=3728&fid=39

Tutaj są odpowiedźi na: C++ vs PHP

Warto zobaczyć :)

Pozdrawiam!

komentarz 31 stycznia 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)

Tutaj ja się trace :), co do c++ sie zgodze, ale z mojego doswiadczenia nigdy nie jarałem sie Webową technologia niestety, wiec po c++ sprobowalem Javy i C#, dzisiaj siedze tylko w C# aktualnie.

Ogolnie warto po poznaniu dobre c++, sprobowac po troszku kazdego jezyka, to daje nam obraz sytuacji co lubimy a czego nie. Programowanie w czyms co nie pochalania Cie bez reszty to bedzie Cie nudzi w przyszlosci. Ja np jak siadam do zagadnienia jakiegos, np pomagajac komus cos zrozumiec to znika. Siedze i tylko to mam w glowie jak to zrobic itd... Zdarzalo sie ze caly dzien potrafilem nie jesc tylko pisalem bo cos mnie tak pochlonelo niesamowicie laugh

Pozdrawiam

komentarz 31 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Ale co mam tam zobaczyć jak tam nic nie ma…? Poza tym temat z 2006 – od tego czasu w PHP zmieniło się tylko wszystko.

Nie, JS wgl nie jest podobny do C++. Sama prototypowa natura obiektowości odsuwa JS niesamowicie daleko od C++.

PHP jest z kolei bardzo podobny do Javy i ma bardzo podobną obiektówkę. To też nie jest język podobny jakoś szczególnie do C++.

Typy w MySQL się dość średnio pokrywają z tymi w C++. Np. pokaż mi w C++ typ DATETIME albo DATE.

komentarz 31 stycznia 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
@up

Jak sobie DATATIME lub DATE stworzymy to bedziemy miec :P
komentarz 31 stycznia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
edycja 31 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk
Jak mówiłem siedzę w C++ od niespełna roku i jeszcze nie poznałem obiektowośći, JS, PHP, MySQL jak narazie się uczę, więc nie jestem jakimś ekspertem, ale na moich doświadczeniach (ogólnie) z programowaniem mogę powiedzieć, że dla mnie PHP, JS oraz MySQL nie odbiegają zbytnio od C++

Podkreślam - NA MOICH DOŚWIADCZENIACH (TZN. W MOJEJ OPINII) - może ona się różnić od twojej opinii jak i również innych użytkowników forum ;)
komentarz 31 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
To w takim razie najlepiej się uczyć asma – tak to sobie dopiero wszystko stworzymy…
komentarz 31 stycznia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
@up Tak poza tym, stworzyła nam się tu niezła dyskusja :)
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
Elo

Zaczyna się tak, myślisz sobie zrobiłbym mały projekcik, np kalkulator :)

Siadasz piszesz ten 'kalkulator', i zobaczysz caly czas z czyms problem bedziesz miał po czym bedziesz staral sie go rozwiazac i w ten sposob sie bedziesz uczyl programowac coraz lepiej coraz skuteczniej.

Pozdro

PS: Taka zasada duzy problem rozbijasz na wiele malych problemow ktore polaczon razem rada rozwiazanie duzego problemu :)
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Od początkującego.

Chyba trochę za mało informacji podałeś ;)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2023 w PHP przez Kasaewa Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 245 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 446 wizyt
pytanie zadane 27 września 2022 w Java przez dacjan Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...