• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język programowania?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
504 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez bk20 Użytkownik (740 p.)

Witam, mam pytanie co do wyboru języka we własnym programie. Mianowicie, chcę napisać program/edytor, ale nie wiem jaki język będzie najlepszy do 'zaprogramowania' paska u góry (minimalizuj, maksymalizuj/do małego okna, zamknij) - oczywiście będę go edytował według własnych upodobań (zmieniał kolory, zmieniał grafikę przycisków, itd.)... Usłyszałem, że najlepsza będzie JAVA, ale nie mam pewności czy na pewno? Obiecujący jest także C++ laugh

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
wybrane 4 lutego 2017 przez bk20
 
Najlepsza
Witaj

Moim zdaniem najlepszym bedzie c# w techologi WPF. Technologia WPF pozwala Ci na pełna dowolnosc, każdy obiekt pokazywany w programie może byc przez Ciebie stowrzony.

Sam programuje aplikacje w WPF C#, i chyba najlepszym i naladniejszym stylem jest Material Design <3, ale ogolnie GUI twojej aplikacje może miec dowolny wymyślony przez Ciebie wyglad i animacje.

Pozdrawiam :)
komentarz 31 stycznia 2017 przez bk20 Użytkownik (740 p.)
Dzięki za odpowiedź c: Na pewno sprawdzę ;)
+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Najprościej to zrobisz w Pythonie i QT. Lub w jakimś innym nowoczesnym języku programowania jak Scala, Kotlin, Ceylon te działają na maszynie wirtualnej Javy jaką jest JVM. Lub całkowicie inne Rust, Go, Ruby.

Oczywiście najszybszy będzie C++17 i QT, ale do tak małego programu okienkowego to nie ma znaczenia.

Co do wyboru języka na rok 2017:

https://blog.appdynamics.com/engineering/the-most-popular-programming-languages-for-2017/

https://blog.nofluffjobs.com/10-najpopularniejszych-j%C4%99zyk%C3%B3w-programowania-na-2017-rok-213f9f947f39

https://teamquest.pl/blog/295_w-czym-programowac-w-2017-roku-czyli-najbardziej-pozadane-przez-pracodawcow-jezyki
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Takie rzeczy to nawet w JS można. Patrz: Electron.js ;)
–1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
javva/python/c#
komentarz 31 stycznia 2017 przez bk20 Użytkownik (740 p.)
Ok, dzięki za odpowiedź ;)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...