• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porządna obudowa w przedziale 500-700zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
632 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Cześć. Potrzebuję porady przy wyborze obudowy. Chciałem kupić Corsair Obsidian Series 550D, ale w niej nie zmieściłaby się moja grafika ZOTAC GeForce® GTX 1070 AMP Extreme, która ma aż 325mm długości. Posiadam też chłodzenie SilentiumPC Grandis, więc te dwie rzeczy są największe i muszą się zmieścić. Budżet mam do 700zł, a z wymagań, żeby była dobrze wentylowana i po prostu porządna. Proszę o pomoc.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Nie rozumiem po co kupować taką drogą obudowę. Za mniejszą cenę także można kupić dobrze wyglądającą, solidną obudowę.

Widzę, że szukasz obudowy z oknem, co powiesz na taką: https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35w-pure-black-spc156-774533/

To tylko moja sugestia, ale ja uważam, że drożej, nie znaczy lepiej (w większości przypadków)
komentarz 31 stycznia 2017 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Dzięki za sugestię. Ta obudowa nawet fajna, ale Corsair by mi bardziej pasował, ponieważ okno ma po prawej, a u mnie komputer stoi po lewej. Masz jakieś inne propozycje?

Co do kwoty, to wolę wydać ciut więcej i mieć obudowę na lata. Czytałem, że w tych tańszych blacha jest chudziutka niczym papier, a też z montażem jest więcej roboty. Prawda to?
komentarz 31 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Teraz nie umiem znaleźć, nic ciekawego, bo z tego co widzę, to w mojej liście obudowy mają okna po lewej stronie lub wcale, no cóż, jak coś znajdę, dam znać.

A co do drugiego pytania. To zależy od producenta i modelu. Np.obudowę którą poleciłem sam posiadam,  w wersji bez okna i jestem zadowolony. Ma solidną blache i dobry przewiew (liczę, że wytrzyma minimum 8 lat, jak nie więcej, bo o wiele gorsza obudowa ze starego komputera trzyma się już 6 lat i nadal jest w formie, a komputer nadal użytkowany).

Więc niestety nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba czytać recenzje użytkowników, bo można trafić (nawet w droższych obudowach), że blacha jest cieńka, albo jest zrobiona z jakiegoś beznadziejnego tworzywa i rozsypie się po kilku latach
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

To nie szukaj MIDI TOWER tylko FULL TOWER ;)

LINK - obudowy

LINK - tu masz podobną do tej twojej ale większą

komentarz 31 stycznia 2017 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)

A co myślisz o tej? LINK

komentarz 31 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

Że przekracza twój budżet :D 

No ładna i funkcjonalna ale czy warto aż tyle wydawać na obudowę?

Ja mam TAKĄ i nie narzekam :>

komentarz 31 stycznia 2017 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Nie przekracza. W sklepach są za ok. 600zł.
komentarz 31 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
To kup jak ci niezbędna ;)
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
be quiet! Dark Base Pro 900- http://www.komputronik.pl/product/325724/be-quiet-dark-base-pro-900-pomaranczowa.html

Świetna obudowa, ścianka ze szkła hartowanego, gotowa po chłodzenie wodne, oraz LEDY KOLOROWE!!!. Obudowa solidna i większa niż te typowe.
komentarz 31 stycznia 2017 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Wszystko pięknie, ale cena za duża.
komentarz 31 stycznia 2017 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Wiem, ale jest tańsza wersja (tylko, że bez okna). Proszę:

- https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-dark-base-900-bg010-774433/
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Do tej powinno wejść, duża obudowa markowa.

https://proline.pl/?p=TTK+CA-1B6-00F1WN-00
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez huare Początkujący (310 p.)
Z wlasnego doswiadczenia najlepszą obudową jaką miałem jest Zalman Z3,bardzo porządna. Jest jeszcze wersja plus ktora rozni sie tym ze z boku ma szybke z pleksi.
komentarz 1 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
A ile miałes tych obudów? Bo zalmany sa naprawdę kiepskiej jakosci
komentarz 1 lutego 2017 przez huare Początkujący (310 p.)
Trzy.

A co jest wyznacznikiem jakosci? Wszystko jest dobrze spasowane,w 90% jest wykonana z metalu,wszystkie wejscia dzialaja tak jak trzeba,a mam ja juz 3 lata. Nie wiem czy mozna wymagac fajerwerkow w obudowie z tego nizszego progu cenowego.
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2017 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduję się jednak na Corsaira Carbide Series® Clear 600C. Najbardziej podoba mi się wizualnie, a do tego ma okno po prawej, co bardzo mi odpowiada. Jeszcze raz dzięki, a temat do zamknięcia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 441 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pawel82 Użytkownik (740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez fafa194 Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Agefar Nowicjusz (120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...