• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra na androida

Object Storage Arubacloud
0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w C i C++ przez Łukasz Frącek Nowicjusz (220 p.)
Siemka! Napisałem swoją grę w c++ builder i ona była pisana własnie po to żeby grać w nią na androidzie. Jest jakaś możliwość aby ją włączyć na moim telefonie?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Nie. Jeśli chcesz uruchomić grę na danym systemie musisz napisać ją pod ten system. Na androida chyba najbardziej nada się android studio, ale to już java.
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
C++ i android ? Nic z tego nie będzie.

Chyba, że robiłeś to z jakąś biblioteką pod androida(jeśli taka istnieje).
komentarz 30 stycznia 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Istnieje unity,  unreal engine, qt w tym spokojnie można pisać na andka w c++
komentarz 30 stycznia 2017 przez Łukasz Frącek Nowicjusz (220 p.)
A czy jest możliwość, że jak już mam napisaną tą aplikację, to mogę ją otworzyć, czy muszę pisać od nowa na unity w trochę innym języku?
komentarz 30 stycznia 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Niestety.  Wydaje mi się że nie da się odpalić twojej gry na andku.  Mogę ci poradzić abyś ogarną unity i w nim stworzył podobna aplikacje.
komentarz 30 stycznia 2017 przez Łukasz Frącek Nowicjusz (220 p.)
Okej. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez Łukasz Frącek Nowicjusz (220 p.)
Na pewno nie ma żadnej możliwości? Dużo się namęczyłem pisząc tą grę.
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez Łukasz Frącek Nowicjusz (220 p.)
Już nie będę zakładał nowego tematu tylko tu się spytam. Co muszę zrobić aby moja napisana gra się zapisywała? Mam w niej już wszystko zrobione ale zapomniałem o zapisie.
komentarz 30 stycznia 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

Możesz ustalić sobie jakiś schemat działania poziomów etc., na podstawie którego gra będzie wiedzieć w jakim miejscu się znajduje. Niech czyta go z pliku tekstowego i do tego samego pliku zapisuje. Przykladowo plik zapis.txt i w srodku zawartosc typu: 

8
123451

Co będzie oznaczało np. poziom ósmy, 123451 punktów. 

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez niezalogowany

Jest to możliwe na C++ Builder XE6youtube link

W C++ jak najbardziej można pisać gry na androida używając przy tym bibliotek, które w łatwy sposób to umożliwiają np. Cocos2d-x. Jeżeli chodzi o pisanie zwykłych aplikacji to zapoznaj się z tematem Android NDK.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Nasze projekty przez ptaku19 Użytkownik (800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 388 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Nasze projekty przez Mateusz Kraska Początkujący (280 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Nasze projekty przez Donislawdev Początkujący (380 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...