• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bluescreen przy uruchamianiu laptopa windows 7 błąd 0x0000003b

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Michalina Gruner Nowicjusz (120 p.)

Acer 5755G

Witam, po tygodniu walki z bluescreenem i próbach rozwiązań internetowych nie mam już siły do laptopa. 

Problem wygląda tak:

Laptop był już w ciężkim stanie jak to acery grzał się,do 90-95 stopni, przestały działać niektóre klawisze na klawiaturze (2, 4, 5 na zwyklej klawiaturze, nie numerycznej), poza tym nie pamiętam kiedy ostatnio był w jakiś sposób czyszczony. 

Rozkręciłam całego laptopa, wyczyściłam, odkurzyłam, wymieniłam pastę. Efekt? chłodniej- 60-65 stopni, czyli postęp jest.

Następny poleciał format. Zależało mi, żeby zachować dane na drugiej partycji i tak też zrobiłam. Po zainstalowaniu systemu (puszczeniu recovery) zaczęły się schody. W trakcie stawiania systemu komputer się wyłączył(!?), potem normalnie włączył, wybrałam język polski, mimo to system postawił się po angielsku. 

Następnie jak to po formacie lecą drivery, antywirus i aktualizacje. 

Komputer aktualizuje, wyłącza się, odpala od nowa..... w momencie kiedy powinien wyskoczyć wybór użytkownika wyskakuje blue screen, system się restartuje. I tak w kółko. 

Narzędnie naprawy nie dało rady. Udało mi się odpalić w trybie awaryjnym i zczytać błędy. 

Dołączam screeny dotyczące tego błędu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

A ten tool nic nie powiedział? Nie znam się na tych dumpach, ale można je odczytać i popatrzeć co jest w nich zapisane.

M.

komentarz 30 stycznia 2017 przez Michalina Gruner Nowicjusz (120 p.)
systemowy tool powiedział, że nie dał rady naprawić błędu
komentarz 30 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Piszą, że to jakiś problem z McAfee, ale pewnie to wyczaiłeś sam.

komentarz 30 stycznia 2017 przez Michalina Gruner Nowicjusz (120 p.)
odinstalowany już pare dni temu, nic to nie dało
komentarz 30 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Kolejny zapis nie wróży ponoć nic dobrego: ntoskrnl.exe

komentarz 10 lutego 2017 przez sphm Nowicjusz (180 p.)
Pytania ode mnie:

1. w lapku są dwie czy jedna kość pamięci?

2. Jeśli jedna to czy jest możliwość podmiany na inną?

3. Czy HDD nie zawiera przypadkiem bad sectorów?
komentarz 10 lutego 2017 przez Michalina Gruner Nowicjusz (120 p.)
Kosci ramu sa 2. 3. Nie wiem co to

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez bluuur Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez SorReN7123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Skun Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...