• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapis do pliku - PHP

0 głosów
85 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Hacper Gaduła (4,410 p.)

Witam, stworzyłem skrypt PHP, który zapisuje do pliku/podmienia jego zawartość tekst przesłany formularzem, jednak wyskakuje błąd:

Warning: fopen(SKR/z.cpp): failed to open stream: Permission denied in /opt/lampp/htdocs/spr/spr.php on line 3

Warning: fputs() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /opt/lampp/htdocs/spr/spr.php on line 4

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /opt/lampp/htdocs/spr/spr.php on line 5
ZDOBYLES: PUNKTOW!

Serwer mam lokalny: XAMPP 1.8.3 na moim domowym komputerze z linuksem.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
Błąd "Permission denied" powinien być chyba dość jasny - nie ma uprawnień do tego pliku. Wystarczy nadać odpowiednie np. poprzez chmod.

PS po co Ci XAMPP na Linuxie? Nie wygodniej zainstalować odpowiednie pakiety z repozytoriów?
komentarz 30 stycznia 2017 przez Hacper Gaduła (4,410 p.)
Próbowałem, dla całego folderu htdocs i dla folderu gdzie mam te pliki(index.php i spr.php) oraz dla folderu spr. Dawałem 777 i +s nic nie działo. Może coś zrobiłem źle ;(
komentarz 30 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
Chodzi głównie o plik na którym operujesz, jak dobrze widzę to jest "SKR/z.cpp". Wejdź do tego folderu i wydaj po prostu:

chmod 777 z.cpp
–1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez kocur1945 Początkujący (320 p.)
edycja 30 stycznia 2017 przez kocur1945
Kolejne 2 błędy - w nawiasach fputs() oraz fclose() wpisz tę samą ścieżkę do plików co w fopen().

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w C i C++ przez Eleven Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w C i C++ przez kyly Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 20 marca w C i C++ przez whitematt Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

66,379 zapytań

113,130 odpowiedzi

239,487 komentarzy

46,636 pasjonatów

Przeglądających: 327
Pasjonatów: 8 Gości: 319

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...