• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

laptop do pracy I nauki programowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,830 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Offtop przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)
Witam, szukam nowego laptopa I zwracam sie do Was z pytaniem. Nie bedzie on uzywany do zadnych gier I innych pierdol, potrzebuje czegos do pracy, nauki programowania, czegos malo awaryjnego, z dobrze trzymajaca bateria, mozliwoscia plynnej pracy, dobra opcja bylaby tez podswietlana klawiatura. Budzet to 2500 zl, moze za duzo wymagam jak za ta cene, ale moze cos doradzicie rozsadnego, przepraszam za brak ogonkow, ale pisze z telefonu, pozdrawiam;)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja z takim budżetem zrobiłbym tak : Kupił jakiegoś używanego lapka z większą matrycą w cenie około 1500 zł  a 1000 zostawił sobie na książki/kursy :)
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Możesz sobie kupić laptopa używanego w dobrym stanie np za 1200-1500zł, a za reszte ulepszyć go: kupić dysk ssd, dołożyc RAM. Bo skoro nie będziesz używał go do gier to zintegrowana grafika w zupełności wystarczy no chyba, że chcesz uczyć sie też grafiki komputerowej to wtedy nie wystarczy.Myśle również, że i3 lub i5 spełni się w tej roli wyśmienicie.
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2015 przez niezalogowany

No, jeśli chodzi o podświetlaną klawiaturę, to jest prądożerna i znajduje się... W komputerach do gier :D W sensie, że taka wypasiona :3 A laptopy do gier są zwykle drogie :| Za 2500 zł i nie do używania gier, tylko pracy i programowania to tak:

  • Procesor: taki żeby miał około 2,3 GHz i tak dwurdzeniowy:

i3 lub i5 spełni się w tej roli wyśmienicie.

  • RAM: 8 GB powinno w zupełności wystarczyć ;)
  • Karta graficzna: jeśli pracę rozumiesz jako także używanie Blendera, to polecam nVidię 2 GB, jak nie, to chyba jakakolwiek :P
  • HDD: no dysk to oczywiście ile chcesz, projekty z Code::Blocks'a na przykład zajmują bardzo mało, więc tak z 500 GB powinno być git, ale to już oczywiście od ciebie zależy ;)
  • OS: ja ci nawet bym polecał kupić kompa bez systemu, a potem ściągnąć Linuxa (np. Ubuntu) i go zainstalować. Nie potrzebujesz gier, więc powinien być git, będzie szybszy, bezpieczniejszy i nie musisz oczywiście zapoznawać się z konsolką, przecież to też jest zwykły interfejs graficzny, ale możesz być bardziej zaprzyjaźniony z Windowsem, więc to też zależy od ciebie ;)

Mam nadzieję, że ci pomogłem, mimo że nie napisałem pasującego modelu ;)

0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)
Dzięki za podpowiedzi, mam teraz dodatkowego laptopa asus'a X54H (i3 2,2Ghz, 4GB RAM). Myślicie, że warto w niego zainwestować i zmienić środowisko z win7 na linuxa?
komentarz 22 maja 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
rozmiar ekranu to 15,6"? dysk 500gb i naped DVD/CD tak ?
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
Z racji że też niedawno miałem taki dylemat to napiszę. Równiez szukałem dobrego laptopa do programowania i trochę do grafiki, a że jakoś mam juz kilka sprzętu firmy Dell to postanowiłem sprawdzić ich nowsze produkty, kupiłem della M4600 dokladnie w takiej konfiguracji http://allegro.pl/laptop-dell-precision-m4600-i7-2-3ghz-8gb-320gb-i5215635445.html

procesor i7 4 rdzeniowy 8 wątków, pamieć ram 8Gb z możliwością rozbudowy do 32 (tylko z procesorami 4 rdzenowymi), na sprzęt jest jeszcze rok gwarancji od sprzedawcy, system win7, i zasilacz, karta zintegrowana oraz nVidia Quadroo 1000 2GB. Sprzęt sprawuje się ideealnie jak na moje potrzeby, uruchomienie virtualnie win XP to żaden problem, pewnie i ze 3 naraz stabilnie by pracowały. Matryca jest FullHD, ledowa, wykonanie solidne bez fiuczerów, fakt że nie należy do najlżejszych ale to już jest "mobilna maszyna robocza", można podłączyć dodatkowo 2 monitory jednak tego jeszcze nie testowałem. Gdyby dorzucić mu SSD to była by maszyna szybsza niż F1 ;) Pozdrawiam

 

PS. procesor z funkcją turbo bost i rozpędza się taktowanie do 3.3GHz, a na luzie pracuje sobie na ~800Mhz

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 700 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez haskii Nowicjusz (170 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 685 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w Offtop przez thedaw Obywatel (1,810 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...