• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początkowe programowanie C++ -Książka do programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
593 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w C i C++ przez Maksio420 Nowicjusz (220 p.)
Witam ,jestem początkujący w C++ ,Obejrzałem poradniki Zelenta ,poszukuję jakiejś książki dla świeżaków ,gdzie wszystko jest jasno wytłumaczone ,tak jak na filmach Mirosława.Najlepiej jakby dana ksiązka była w empiku ,słyszałem Symfonia C++ ,lecz nie znalazłem jej w empiku . Liczę na pomoc ,pozdrawiam.
komentarz 29 stycznia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
komentarz 29 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
edycja 29 stycznia 2017 przez Evelek
EDIT: Znaleziona stronka do cpp0x ze standardem C++11.

Ja mam Szkołę Programowania S. Praty ale też ostatnio dużo błędów znajduję.

http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-kompendium-wiedzy-bjarne-stroustrup,jcppkw.htm - ta się wydaje być poprawną pozycją (tym bardziej, że wydana w 2014 roku i obejmuje standard C++11). Nie czytałem, więc nie wiem czy polecam.
komentarz 29 stycznia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Podasz mi bledy ktore znalazles w ksiażce Prata i na cpp0x?
1
komentarz 29 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Podam 2 ostatnie z książki Prata:

"string::npos to maksymalna liczba znaków w ciągu, którą zwykle jest największa wartość typu unsigned int lub unsigned long."

http://en.cppreference.com/w/cpp/string/basic_string/npos

3 strony dalej....

"Metoda open() [komentarz ode mnie: chodzi o fstream] wymaga argumentu w postaci ciągu znaków języka C. Istnieje jednak metoda c_str(), która zwraca wskaźnik na ciąg znaków języka C o takiej samej zawartości jak zawartość obiektu string, dla którego metoda ta została wywołana."

http://en.cppreference.com/w/cpp/io/basic_fstream/open - ops! W książce jest dużo rzeczy o C++11 a o tej jednej nie wspomniał.

Do cpp0x coś było z Boostem, że wiele rzeczy jest już w standardzie C++11 i nie trzeba używać tej biblioteki do wątków. Chociaż teraz znalazłem ten link: http://cpp0x.pl/dokumentacja/standard-C++11/732 więc wszystko aktualne.

komentarz 29 stycznia 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Kompendium Wiedzy Stroustrup'a to nie książka dla początkujących. Autor książki zakłada, że znamy podstawy programowania i C++

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez niezalogowany
Szkoła programowania C++ Stephen Prata, jedna z popularniejszych książek do nauki C++, polecam. Jak przetrawisz materiał z książki to zabierz się za tworzenie własnych projektów, bo to one najbardziej rozwijają twoje umiejętności :) Potrzebujesz czegoś to zaczynasz się tego uczyć, nie ucz się na raz wszystkiego.
+1 głos
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez Sznurek11 Obywatel (1,000 p.)
Ja polecam wybrać książkę z zadaniami, po prostu żeby robić zadania na początek ;)
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Symfonia C++ jest już przestarzała. Jeśli chcesz książkę to poszukaj na półkach w sklepie książek z C++ otwórz i poczytaj chwile, zobacz czy ci pasuje. Tego typu książki aż tak się nie różnią wiedzą ogólną ;)

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 208 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w C i C++ przez Bartek.M.101 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Offtop przez Patrykoo Początkujący (320 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...