• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka na studiach informatycznych?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,406 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Arazorn Nowicjusz (140 p.)
Witam. Wybieram się na uczelnie prywatną na Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej. Jednak mając 5 lat temu z matury podstawowej z matematyki 42% pojawiają się obawy, czy mogę sobie poradzić na tym kierunku, mając przed sobą jeszcze 7-8 miesięcy nauki matematyki w stopniu podstawowym może z elementami matury rozszerzonej. Czy w związku z powyższym jestem w stanie sobie poradzić na studiach? Jakie są Wasze doświadczenia na tym polu? Czy na studiach materiał jest od podstaw, opiera się o nie, tzn. czy jest brany pod uwagę z początku materiał ze szkoły średniej? Jaki jest ogólnie poziom matematyki na studiach informatycznych? Pozdrawiam i dziękuję.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Zalezy od uczelni. Znajomi na jednej uczelni na kolokwium musza tylko umiec obliczyc przyklad z pochodnymi, calkami itd, a ja u siebie mam na dodatek jeszcze zastosowanie. Ogolnie studia zyja wlasnymi prawami i nikt nie patrzy czy byles na podstawie czy rozszerzeniu. Mozna matme ogarnac ale sporo pracy trzeba tam wlozyc.
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez binkey Użytkownik (530 p.)
Z mojego doświadczenia wynika, że ciężko jest startować na matme na uczelni wyższej bez rozszerzonej. Nie mówię, że się nie da, ale na pewno odwiedzie Cię to znacząco od głównego celu (przynajmniej na początku studiów, gdzie matmy jest bardzo dużo) jakim jest informatyka itd. Na studiach inżynierskich analiza to podstawa (całki, pochodne i parę innych pierdół) oraz algebra liniowa (Poznań i Wrocław to mają na start). Przynajmniej trzeba mieć ogólne pojęcie zagadnień ze szkoły średniej. Poziom matematyki zależy od prowadzących, ale raczej nie oczekiwał bym sielanki i "przebimbania" matemayki
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez FrozenShade Bywalec (2,680 p.)
Tam gdzie ja się próbowałem edukować to matematyka była takim sitem do odsiania tych gorzej radzących sobie. Po pierwszym semestrze została połowa ludzi, potem było dużo łatwiej. Jak było z materiałem to już nie pamiętam, bo to trochę dawne dzieje. Było bardzo dużo całek.
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez beza Użytkownik (830 p.)

Studiuje Informatkę na dobrej uczelni i powiem Ci tak - ogarnij tylko matematykę na poziomie podstawowym, ponieważ na studiach jest zupełnie inna matematyka niż w szkole średniej. Po tym przerób kilka kursów eTrapezu

To prawda dużo ludzi odpada na matmie.... ale to bez różnicy czy ktoś pisał mature rozszerzoną czy tylko podstawową, bo odpadają Ci ludzie, którzy uczą się na ostatnią chwilę... natomiast Ci co robili codziennie zadania z matmy bez problemu wszystko zaliczyli (również ludzie po maturze podstawowej).

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 6,280 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,384 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 386 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...