• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs programowania przed studiami - warto?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,302 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szejkus Użytkownik (540 p.)
Cześć! Jestem w klasie maturalnej i bardzo chciałabym iść na studia informatyczne. Jednak ostatnio trafiłam w sieci na kurs programowania Coders Lab. Jest to bardzo droga sprawa, ale sprawdziłam masę opinii i wszystko wydaje się okej. Chciałabym iść na taki kurs przed studiami, żeby:

- móc pracować podczas studiowania i tutaj moje pytanie, czy to takim kursie (biorąc pod uwagę, że będę świeżo po maturze) mam szansę dostać pracę?

- z pewnymi przedmiotami na studiach nie miałabym problemu (tak myślę przynajmniej), bo umiałabym to z kursu

- po skończeniu studiów, miałabym dodatkowy certyfikat ukończenia takiego kursu.

Tutaj podchodzi też opcja studiowania zaocznego, ale to jest zależne od tej pracy, czy udałoby się znaleźć coś dobrego. Bo wydaje mi się, że jak skończę np te studia zaoczne i będę miała doświadczenie w pracy jako programista to będzie mi łatwiej szukać pracy, niż po samych studiach dziennych. Czy się mylę? Co do kursu, to nie mam na tyle samozaparcia, że siedzieć nad książkami. Sama uczę się C++, ale robię to w wolnych chwilach i wiem, że słabo mi idzie samo nauka, taki kurs to zawsze jakaś motywacja. Co o tym sądzicie?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Masz szansę dostać pracę nawet i bez tego kursu (warunek - "coś tam" potrafisz).

Certyfikat to tylko mały dodatek do CV, bardziej liczą się rzeczywiste umiejętności i doświadczenie, które zdobędziesz np. podczas stażu.
komentarz 28 stycznia 2017 przez szejkus Użytkownik (540 p.)
Tylko jak napisze w CV, że potrafię to i to, ale niczym tego nie poprę to będzie to wiarygodne? Albo inaczej jak pracodawca będzie miał do wyboru kogoś z ukończonymi kurami, a kogoś bez, no to raczej wybierze tego z kursami.
komentarz 28 stycznia 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
Nie będzie to wiarygodne, zresztą wszystko i tak wyjdzie na rozmowie wstępnej (bądź minimalnie później w zależności od etapowości na dane stanowisko).
komentarz 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Jak wyżej + o tym, że nie należy koloryzować swojego CV i nie pisać głupot typu "jestem kreatywną i pracowitą osobą" w liście motywacyjnym chyba nie musimy wspominać. :P

To, czy pracodawca zainteresuje się tobą, czy kimś, kto ma certyfikaty zależy właśnie od tych dokumentów, dlatego należy się postarać przygotowując je, a nie robić to na kolanie.
komentarz 30 stycznia 2017 przez niezalogowany

Tylko jak napisze w CV, że potrafię to i to, ale niczym tego nie poprę to będzie to wiarygodne?

Nie, nie będzie. Bo jeśli zakładasz, że umiesz programować, ale nie jesteś tego w stanie szybko udowodnić (np. repo na gicie) to znaczy, że nie umiesz programować.

Albo inaczej jak pracodawca będzie miał do wyboru kogoś z ukończonymi kurami, a kogoś bez, no to raczej wybierze tego z kursami.

 To wybierze tego, który zrobi więcej za mniej, ew. tego, którego będzie w stanie szybciej i łatwiej wyszkolić.

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Wszystko zależy od tego jak bardzo zależy Ci na pracy, jeżeli nie masz przymusu zarabiania na swoją stancje to myślę, że ten kurs nie jest Ci potrzebny (zresztą nawet jakbyś musiał zarabiać to można zacząć od czegoś niezwiązanego z branżą). Jeżeli chodzi o studia to oczywiście zależy od uczelni, ale po pierwsze nie będzie Ci łatwiej po takim kursie, a na pewno nie na pierwszym roku, bo ani analizy. ani algebry i tak samo fizyki nie będziesz miał na takim kursie tylko "klepanie" kodu. Certyfikat wiele Ci nie da, a na mojej uczelni (pwr) wygląda to tak, że pracodawcy sami przyjeżdżają co chwile wystawiają się i zgarniają ludzi nawet tych mniej ogarniętych w programowaniu, czy to na płatne staże, czy normalnie na etat. Osobiście nie wydałbym na taki kurs 10 000 tysięcy, bo to co jest zawarte w kursie frontendu na przykład nauczyłem się sam (w mniejszym bądź większym stopniu jeżeli chodzi o daną technologię) i sądzę, że gdybym się przyłożył i chciał dostać posadę jakiegoś frontend developera w mniejszej firmie to dałbym radę bez żadnego certyfikatu.
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2017 przez FrozenShade Bywalec (2,680 p.)
Studia studiami, to czy są konieczne to inna sprawa, ale bycie programistą to nie tylko zawód - to pasja, hobby. To coś, czego w dużej mierze uczysz się sama. Książki, kursy, własne projekty lub uczestnictwo w opensourcowych projektach w sieci. Kurs podobno jest dobry, ale jeśli jest dla Ciebie za drogi a nie masz problemów z motywacją i samodzielnym uczeniem się to tańsze rozwiązanie w postaci dobrej książki będzie równie dobre. Przyszły pracodawca i tak w pierwszej kolejności spojrzy na Twój dorobek (projekty itp), dopiero potem na dyplomy i papierki.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2020 przez helena.jedrz. Początkujący (280 p.)
Moim zdaniem warto. Na studiach jest trochę więcej teorii - jak to na studiach, a posiadanie już jakiś praktycznych umiejętności przed studiami jest zawsze na plus. Jeśli chodzi o znalezienie pracy - liczą się umiejętności, myślę, że kurs i studia dają Ci już odpowiednią praktykę i wyćwiczą twoje umiejętności :) Natomiast co do CodersLab - jest kilka lepszych szkół. Miałam z nimi do czynienia, kiedy szukałam kursu dla siebie, obsługa klienta - leży i płacze, przed samym kursem obowiązkowy miesiąc ćwiczenia samemu... Ja akurat byłam na Pythonie, więc nie wiem jak z C++, natomiast polecam przejrzeć inne oferty (ja uczyłam się w UCanCode).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 712 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 770 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 2,641 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...