• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy aby stworzyć stronę/bloga konieczna jest znajomość technologii webowych?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Bolder Początkujący (370 p.)
Przez technologie webowe mam głównie na myśli języki webowe, takie jak HTML, CSS, JS.

Chciałbym stworzyć stronę/bloga, ale prawdopodobnie byłaby to jedyna rzecz, do której użyłbym ( w szerszym stopniu ) umiejętności webdeveloperskich. Orientuję się w istnieniu takich technologii jak wordpress, bootstrap, joomla itp.
Generalnie chodzi mi o próg wejścia. Nie chciałbym poświęcać masy czasu na naukę technologii webowych, ponieważ jest wiele spraw, na które chciałbym go zagospodarować.

Oczywiście jasne jest dla mnie, że mogę komuś wykonanie takiej strony po prostu zlecić, ale jednocześnie wolałbym uniknąć sytuacji, w których używam czegoś i nie wiem tak naprawdę jak to działa, a wszelkie zmiany oraz rozwiązywanie problemów jest poza moim zasięgiem.

W jakim kierunku powinienem się więc udać, aby stworzyć taką stronę? Czy wordpress będzie dobrym wyborem?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez niezalogowany

Nie musisz mieć żadnych umiejętności aby stworzyć stronę np w wordpressie, jednakże czy on jest najlepszym wyborem? Pod kątem bezpieczeństwa nieszczególnie, Joomla też nie wypada najlepiej

komentarz 28 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
Cieszę się, że akurat Ty odpowiedziałeś, bo często przeglądam twojego bloga. Jest on postawiony na wordpressie prawda? Chciałbym się zdecydować na coś co będzie złotym środkiem. Zapewni mi względną łatwość w postawieniu strony, ale jednocześnie nie sprawi, że będę sobie pluł w brodę, kiedy moja strona stanie się ofiarą znudzonego hackera.
Poleciłbyś mi wordpressa, czy może lepiej, jak zdecyduję się na coś innego?
komentarz 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Tak, mój blog jest na Wordpressie (niestety).

Dopóki twoja strona nie jest zbyt popularna, to szansa na to że ktoś znudzony życiem cię zaatakuje jest mała, bo sam cel jest dość średni.

Osobiście zmieniłbym Wordpressa na coś innego, obecnie tego nie zmieniam bo nie mam kiedy pobawić się w przenosiny całej zawartości.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad postawieniem bloga na czymś innym niż Wordpress.
komentarz 28 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
Gdzieś słyszałem, że na wordpressie postawione są również wielkie strony takie jak np. amazon, czy faktycznie jest on więc tak złym wyborem? Jeśli nie wordpress, wobec tego co byś polecił?
komentarz 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Źródła Amazonu nie wyglądają mi na wordpressowe, ale może tak jest. Pamiętaj że Wordpress jest open source, a duże firmy mają pieniądze i specjalistów dzięki którym mogą ulepszyć stronę, aby byłą bezpieczniejsza, a nie muszą się tymi poprawkami dzielić ;)

Nie wiem co bym ci polecił, nie robiłem takiego researchu
komentarz 28 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
No nic, będzie trzeba szukać dalej :)

Mam jeszcze drugie pytanie, już co do wordpressa. Zauważyłem, że są dwie strony: wordpress.com i wordpress.org.

Pierwsza wygląda jak właśnie taki kreatorek, w którym mogę sobie poprzeciągać elementy, wybrać szablon i cieszyć się stroną. Czy w ten sposób tworzyłeś swojego bloga?
Czym wobec tego jest wordpress.org?
komentarz 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Nie, ja instalowałem na serwerze, a później wszystko robiłem z poziomu wordpressa
komentarz 28 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
Z poziomu wordpressa tzn jak?
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez PI_314 Początkujący (320 p.)
Zależy co to znaczy "stworzyć" ;)

Jeśli chcesz zaprogramować stronę, to HTML, CSS i JS to tylko podstawy podstaw, będzie potrzebował znacznie więcej... Coś na backend - czyli najlepiej RoR czy Python z jakimś frameworkiem lub inne rozwiązania (może być Node.js - ostatnio coraz bardziej popularny, ew. archaiczny PHP). Są jeszcze inne rozwiązania, jak systemy klasy Enterprise (ekosystem Javy, Erlanga oraz platforma NET - ASP. NET), ale to inna bajka i raczej na małego bloga rzadko kto się decyduje je wykorzystać.

Wybranie gotowca typu WordPress to pójście na dużą łatwiznę, a do tego jest to już nieco podstarzały system blogowy. Co z tego, że jest bardzo popularny (w ten sposób trudniej go wypozycjonować!), skoro jest wiele darmowych systemów blogowych czy CMS zrobionych nowocześniej i na dużo lepszych technologiach.

Jak chcesz się trzymać PHP to IMO Drupal jest ciekawszy, są też małe blogi zrobione na nowych framerokach PHP jak Phalcon. Osobiście wybrałbym bloga zrobionego w RoR czy Python + Flask lub Django - wybór jest spory.
2
komentarz 31 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

archaiczny PHP

Dlaczego archaiczny?

komentarz 31 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
Eh, wojna Ruby i Pythona, zawsze to samo ;D
komentarz 14 lutego 2017 przez PI_314 Początkujący (320 p.)
W ostatnich latach PHP zostało nieco odnowione, ale powszechnie mówi się, że to archaiczna technologia.
komentarz 14 lutego 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Ok, ale czy idac tym mysleniem jest tak, że: np. takie C czy Cpp to jakis starozytny wynalezek, ktorego powinno sie zakazac uzywac? A tym czasem jest dosc wysoko:
http://www.tiobe.com/tiobe-index//

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 333 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Offtop przez wixonekk Nowicjusz (150 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Offtop przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...