• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie włącza się system, dysk SSD SMART status bad

Object Storage Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witajcie, mam poważny problem:

nie włącza mi się system. Komputer w pewnym momencie mi się zawiesił, po restarcie ujrzałem komunikat: smart status: bad. Od jakiegoś tygodnia zawieszał się nieraz, ale na krótko i podejrzewałem przeglądarkę i ilość zakładek pootwieranych w niej...
Dysk SSD: Crucial MX200 250GB. (CT250MX200SSD1) - własnie tam był system.

Jeszcze przedwczoraj go chwaliłem...
Nie wiem czy to miało sens, ale zrobiłem skan bad sectorów na nim ze zbootowanego pendrive programem MHDD i nie wykrył żadnych problemów, wszystkie odczyty idealne.

Jest szansa, że coś innego nawaliło? Płyta główna? Napięcia i temp. wszystkie w normie patrząc w biosie.

Przewody do dysku miałem nowe. Wstrząsy komputera pomijam, ponieważ to stacjonarny i dysk umieszczony prawidłowo, no i komputerem nie rzucałem...
Oczywiście dysk na gwarancji, więc nie będę więcej kombinował z próbą ratowania (o ile jakoś idzie to zrobić), ale mam do Was jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość jakoś odzyskać dane, które na nim posiadałem, zanim wyślę na gwarancję?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
SSDki tak umierają. Nagle, niespodziewanie, bez żadnego ostrzeżenia. Nie istnieje żadna dostatecznie wiarygodna metoda przewidywania ich awarii oprócz starej prawdy, że w dowolnie długim okresie zepsuje się wszystko. On jest na jakimś Marvellu. Mogę spróbować wyciągnąć Ci dane, ale w tej chwili nie jestem w stanie z góry obiecać, czy w tym celu nie będzie potrzebna jakaś ingerencja skutkująca utratą gwarancji. O szczegółach możemy porozmawiać dopiero po diagnozie.
komentarz 29 stycznia 2017 przez niezalogowany
aż tak niezbędne to nie są dane, ale dzięki za propozycję.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 824 wizyt
pytanie zadane 2 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,542 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...