• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ktory z dwoch

Object Storage Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Inne języki przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Witam ostatnio zastanawiam się nad językiem, w którym mógł bym programować na urządzenia mobilne tylko nie mam pojęcia który wybrać.
To nie będzie mój pierwszy język, którego będę się uczył, bawiłem się trochę z Pythonem, znam dość solidne podstawy PHP i dosyć sprawnie poruszam się w JavaScript.
Jeśli chodzi o platformy mobilne, pod które chciałbym programować to ios, android.
W programowaniu na ios dużą przeszkodą w moim przypadku jest to, że nie posiadam komputera z mac os.
A jeśli chodzi o języki z pośród których wybieram to Java bądź c#.

 

Wiem na c# jest xamarin studio, który od razu kompiluje na 3 platformy.
Ale java to jednak jest bardziej czysty język dla androida.
Wiem nie jestem zbyt dobry w sklejaniu zdań i inne takie.
Ale chciałbym zapytać, który z tych języków okazałby się bardziej trafny, jeśli chodzi o mobile development.
komentarz 29 stycznia 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Jeśli jesteś początkujący to proponowałbym Javę. Do Androida jest ogrom kursów. Z Xamarinem jest problem taki, że kompilując kod bez pisania natywnych widoków pod każdą z platform, wygląd tych aplikacji może się różnic od siebie.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
Swift jest przyjemnym językiem :) Java z kolei prostsza moim subiektywnym zdaniem...
komentarz 27 stycznia 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
A c# odpada ?
komentarz 27 stycznia 2017 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
Warto być wielozadaniowym programistą każdy pracodawca to docenia :) ale wiadomo nie wszystkie języki da sie opanować w 100% są web developerzy są twórcy aplikacji mobilnych gier komputerowych etc etc nie wszystko da się wykonać samą javą
komentarz 27 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Np. w Krakowie ciężko o dobrego iOS dev. Bo mało kto chce w tym programować. Więc łatwiej dostać pracę.

Androidowców za to jest więcej.
komentarz 27 stycznia 2017 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
Android ma ogólnie więcej aplikacji niż IOS :)
komentarz 27 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Oczywiście ponieważ żeby wydać apkę na androida wystarczy raz zapłacić 25 USD i można dodawać apki.

Za to w iOS trzeba przejść przez górę papierów i weryfikacji czy ty to ty :P
komentarz 27 stycznia 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
A jeśli chodzi o jave to można nią programować na ios ?
komentarz 27 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Na iOS z tego co się orientuje można tylko za pomocą Objective-C albo jako kolega wyżej Swift.
komentarz 27 stycznia 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Czyli lepszym wyborem bdzie c# I xamarin
komentarz 27 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)

Z tego co przed chwilą przeczytałem to C# to nie to samo co Objective-C 

Tutaj są podane różnice: 

link

 

komentarz 27 stycznia 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Tak ale s te moliwoci tworzenia wieloplatformowego unity,xamarian.
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)

Co to aplikacji to przeczytaj ten artykuł: 

link

Trochę mnie to zdziwiło. (chyba że źle zrozumiałem artykuł)

Moim zdaniem to:

Tak więc jeżeli chcesz programować na urządzenia mobilne to wybierz języki webowe! będą działać niezależnie od platformy czy to iOS czy android. Czyli w sumie bardziej przyszłościowo. 

komentarz 27 stycznia 2017 przez JakisNowy Nowicjusz (150 p.)
Webowe co tam znam dlatego chciałem zaczerpną czego innego.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w Java przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
–6 głosów
2 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2020 w Inne języki przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2018 w Inne języki przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

92,554 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...